Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Larenjit Belirtileri Nelerdir - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 07 Ağustos 2022

Larenjit Belirtileri Nelerdir

Larenjit belirtileri, larenjit nedir nasıl ortaya çıkar

Hastalığın zamanı olmaz ama havaların soğuması ile birlikte saldırıya geçen mikroplar zayıflayan bağışıklık sistemimizden faydalanmaya çalışır. İşte yaklaşan ilkbahar, yaz, sonbahar, kış derken soğuk havalar dolayısıyla hastalıklar yine kapımızı çalmaya hazırlanıyor. Kış hastalıkları denince akla ilk önce solunum yolları hastalıkları geliyor. işte bunlardan bir tanesi de larenjit. Peki nedir bu larenjit, nasıl bulaşır, nasıl tedavi edilir?

larenjit

Larenjit, boğaz yanması ve yutkunma zorluğu şeklinde belirtileri olan bir solunum yolları hastalığıdır. genellikle boğaz ağrısının ardından kendisini gösterir. Belirtileri çoğu zaman kısa süreli olarak karşımıza çıkar. Fakat bu belirtiler kanlı öksürük, bademciklerde şişme, şiddetli ağrı ile birlikte kendini gösteriyorsa mutlaka bir kulak burun boğaz uzmanına görünmek gerekir.

Çocuklarda larenjit ile karıştırılan epiglot iltihabı bazen çok tehlikeli boyutlara ulaşabiliyor. Çocuklarda boğaz ağrısı ve nefes almada zorluk varsa mutlaka bir hekime danışılmalıdır.

Larenjit ve Belirtileri Hakkında Sorularınızı ve Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781