Web sitemize hoşgeldiniz, 24 Mayıs 2022

Küresel Isınma İle İlgili Kompozisyon Kısa

kuserel-isinma-sonuclariGünümüzde bir çok çevre sorunu kendisini göstermeye ve çevreye ciddi zararlar vermeye başlamıştır. Günümüzde dünya üzerinde etkili olan ve tüm dünyayı olumsuz sonuçları ile saran en önemli çevre sorunlarından birisi de küresel ısınma sorunudur. Küresel ısınma sorunu dünyayı büyük bir zararla etkilerken aynı zamanda dünya üzerinde yaşayan insanların ve diğer canlıların da yaşamlarını ciddi bir şekilde olumsuz olarak etkilemektedir. Bu nedenle de bir an önce büyük tedbirler alınması gereken çevre sorunlarının başında küresel ısınma sorunu gelmektedir.

Her geçen gün teknoloji gelişme göstermektedir. Teknolojinin bu kadar hızlı bir şekilde kendini geliştirmesi de dünya üzerinde fabrikaların ve insan nüfusunun artmasına ortam hazırlamıştır. İnsan nüfusunun ve fabikaların artması sonucunda atmosfere dağılan dumanların oranı da artmıştır. Bu nedenlerden dolayı zararlı güneş ışınlarından biz canlıları koruyan ozon tabakası delinimişti, havalar ya aşırı ısınma ya da aşırı bir şekilde soğuma göstermeye başlamıştır.  Bir anda meydana gelen aşırı ısınma ve soğuma olayları ile yeryüzünde yaşayam tüm canlılar ciddi zararlar görmeye başlamışlardır. Bu ısınma olaylarının bu hızla devam etmesi durumunda ise kutup bölgelerinde bulunan buzulların erimesi ve yeryüzündeki karaların tamamına yakın kısmının sular altında kalması gerçeklemesi yüksek ihtimal olan bir olaydır.

Yukarıda belirttiğimiz bu nedenlerden dolayı küresel ısınma sorunu dünyamızı tamamen olumsuz etkileri altına alan büyük bir tehlike olmaktadır. Küresel ısınma sorununa acil bir şekilde çözüm üretilip önlemler alınmaz ise dünyamızı büyük tehlikeler beklemektedir.

Küresel Isınma İle İlgili Kompozisyon Örneğimiz Hakkındai Yorumlarınızı Aşağıdaki Yorum Kısmından Hemen Bize Yazın. 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Suzan dedi ki:

    sadece ve kısa yazılmış, Küresel Isınma İle İlgili Kompozisyon Kısa süper beğendim, ödevim hemencecik bitti, tabi çalışkan olmam ayrı bir konu.

  2. filiz dedi ki:

    teşekkür ederim, tam da beklediğim gibi, küresel ısınma hakkında kompozisyon kısa ve güzel olmuş, elinize sağlık, okulun en güzel kızı olarak yazıyorum, kimse kıskanmasın. :)

Yorum Yaz