Kozmetik Teknolojisi Bölümü Taban Puanları Başarı Sıralaması 2018 2019

2018 sınav sonucuna göre Üniversite tercihi yapacak olan ve önlisans ( iki yıllık ) program olan Kozmetik Teknolojisi başarı sıralaması ile bu bölümü seçecek üniversite adayları için iki yıllık Kozmetik Teknolojisi Taban Puanları ile Kozmetik Teknolojisi 2017 üniversite kontenjanlarını sayfamıza ekledik.  Bu puanlar 2018 Üniversite yerleştirme puanlarına göre ÖSYM tarafından yayınlanmış olup 2019 YKS ve TYT’ye girip tercih yapacak olan üniversite adayları bu puanları göz önünde tutmalıdırlar .

2018 2019 Kozmetik Teknolojisi Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ile Kontenjanları:

Üniversite Adı Yıl Fakülte Bölüm Puan Türü Genel Kont. En Küçük Puan
KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ 2018 Hereke Ömer İsmet Uzunyol Meslek Yüksekokulu KozmetikTeknolojisi TYT 15 210.06622
MUĞLA SITKI KOÇMAN ÜNİVERSİTESİ 2018 Muğla Meslek Yüksekokulu KozmetikTeknolojisi TYT 20 211.39622

Kozmetik Teknolojisi Bölümü Taban Puanları 2018 2019, Kozmetik Teknolojisi Başarı Sırası sıralaması 2018 2019, Kozmetik Teknolojisi Bölümü Olan Üniversiteler, 2 İki Yıllık Kozmetik Teknolojisi Puanı 2018, Kozmetik Teknolojisi Puan Türü, Kozmetik Teknolojisi Bölümü İçin Kaç Puan Gerekir

Kozmetik Teknolojisi Bölümünü Seçmeyi mi Düşünüyorsunuz? Bu Bölüm Hakkında Görüşlerinizi Bizlerle Hemen Paylaşabilirsiniz. Aşağıdaki Yorum Kutucuğunu Kullanarak yorumlarınızı hemen yazın.

16 yorum

 1. kozmetik teknolojisi programını dereceyle bitirmiş tüm hocalarla halen görüşmekte olan ben sadece hayatımda insan biriktirmiş olarak mezun oldum. hiç bir işe yaramayan bir bölümdür. bakmayın öyle sanayi ile işbirliği falan koskoca bir yalan kocaeli kimya sanayisinin ana merkeziyken ikametgah adresim kocaeli iken kocaeli üniversitesi kozmetik mezunuyken hiç bir fabrika hiçbir kuruluş falan yok. ünlü bir kaç kozmetik fabrikaları var onlar dahi bu bölümden mezun olanları kabul etmiyorlar. başka bir ilden gelen arkadaşlar hereke halkını önce iyi araştırsın. sonra bölümü düşünsün.

 2. bu bölümden mezunum.
  doğruyu söylemek gerekirse türkiye ‘deki en gereksiz bölümlerden biri.
  koskoca kozmetik firmaları mesleği tanımıyor,
  ticaret odalarının dahi bilgisi yok.
  bir yere başvurduğunuzda, size bu bölümü çok aradınızmı diye sorabilirler.

  ayrıca kozmetik ürün üretip, kozmetiğin sadece fondoten ve rujdan ibaret gören çok sanayici tanıyorum.

  devlet te kadro yok ve açılmazda.
  dgs ile de çok zor.

  bu bölümü daha ösym nin kendisi dahi bilmemektedir,
  çünkü masa başından iş yaptıkları bu bölüme kız meslek liselerinin cilt bakımı, kuaförlük gibi bölümlerine direk geçiş imkanı verdiklerinden bellidir.

  kozmetik bölümüne giden kuaförlük çıkışlı öğrenci de , kozmetik kelimesine aldandığı gibi, bölüme girip organik kimyadan, laboratuvar analizlerine kadar sayısal ve kimya bilgisi gerektirdiğini gördüğünde hayal kırıklığına uğramakta ve başarısız olmaktadır.

  2 yılınızı çöpe atmayın gençler.

 3. Sayın Yetkili,
  Yurt dısı kozmetik öğretmenliği diplomam var.(Londra-I.T.E.C)bu diplomamla universitede kozmetikustDuzeyyonetici ogretmenligi yapabilirmiyim?
  Bu Konica bilgilendirirmisiniz.
  Iyi Calismalar

  • Pamukkale üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulunda “kozmetik teknolojisi programı” açmayı planlıyoruz. Bu programa ne gibi katkılar sağlayabilirsiniz, öğretim görevliliği düşünür müsünüz? Bildiriseniz memnun olurum…
   Burada şunu ifade etmem iyi olur henüz bu programın açılması düşünce aşamasında. Bölümde kararlaştırılacak, müdürlük yönetim kurulu onaylayacak üniversite senatosundan geçecek sonra yök onaylayacak ve biz öğrenci alımı için müracaat edeceğiz.

   İyi çalışmalar…

   • Kozmetik teknolojileri bolumunu okudum ve issizim. İki yil emek verip sonrada bole acikta kalmak gercekten hic hos degil. Cok uzgunum benim ve ailemin emeginin karsiligini alamadigimiz icin. :(

   • Bende Adana Çukurova Üniversitesi.cilt bakımı ve güzellik okudum sadece halk eğitim merkezlerinde ve kız meslek liselerinde ücretli ustaogretici olarak çalışıyorum.2010 mezunuyum ve 2010 Dada calismaya başladım çok emek verip çok çalışmama rağmen olduğum yerdeyim.bu kadar emek verip halen olduğum yerde sayiklamama çok uzuluyorum

 4. kozmetik teknolojisi bölümünün 2 yıllık bölümünü okuyup bitirdikten sonra kimya mühendisliğine geçiş yapabiliyormuşuz.. doğru mu..? mesela 130 almış bir öğrenci okul puanı hesaplanmamış kazanabilirmi..? lütfen bizi aydnlatın..

  • evet kimya ve mühendistliğe geçiş var ama dgs sınavı ile ve bu sınav ygs den daha zor 1 puan ble önemli devlet bu bölüme kadro vermemis sektörde bir sürü kozmetik adına firma var ama kozmetik adına çalısan kimse yok bölüm var ama devlet kadro bile vermemiş insanlar medur oluyor hep böyle illa yurt dısına gönderecek insanları..

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.