Kitap Okumak İle İlgili Kompozisyon

Kitap Okumak hakkında kompozisyon, Kitap Okumak ile ilgili kompozisyonlar uzun ve kısa

Kitap Okuma İle ilgili Konusunda Kompozisyon

Kitap Okuma Alışkanlığı İle İlgili Kompozisyon, Kitap Okumak Konulu Yazı

Kitaplar içinde binlerce cevher barındıran bir hazinedir. Kitap okuyan insanlar, okumayanlara göre her zaman bir adım öndedir.Kitap öyle bir dosttur ki siz ondan uzaklaşsanız bile o sizi olduğu yerde bekler. Ta ki siz bir gün geri dönene kadar.

Kitapların taşıdığı anlamlar da zamana göre değişiklik gösterir.İnsanın bir kitabı her okuduğunda aldığı zevk farklıdır. Bu kişinin yaşına, ruh haline, yaşam tarzına, tecrübesine göre farklılık gösterir.

İnsanlar okumayı öğrenmelerinden itibaren kitaplarla iç içedir.Elimize aldığımız her kitap bize bambaşka dünyaların kapılarını açar, her biri bizi farklı bilgilerle aydınlatır.Kitap okuma alışkanlığı kazanabilmek için bu konuda istekli olmak gerekir. Bu durum göz önünde bulundurulduğunda çocuklara kitap okuma alışkanlığı kazandırabilmek için anne babalara çok iş düşmektedir. Bütün gün televizyon izleyip çocuğundan kitap okumasını isteyen ebeveynler ne kadar uğraşsalar da çocuklarına bu alışkanlığı kazandıramazlar. Bunu başarabilmek için ilk önce kendileri kitap okumalı, çocuklarına örnek olmalıdırlar.

Dünyayı daha güzel hale getirebilmenin tek yolu iyi ve güzel şeyleri insanlara aşılamak, bilgi ile cehaleti yok etmektir. Bunu başarabilmenin en kolay yolu ise kitap okumaktır.

Kitap Okumak İle İlgili Kompozisyon Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

91 yorum

  1. GÜZEL OLMUŞ. BİZİM BİLDİĞİMİZ KELİMELER KULLANILSAYDI(EN AZINDAN BEN BAZILARINI ANLAMADIM) DAHA GÜZEL OLABİLİRDİ MESELA BU ÖDEV OLSAYDI ÖĞRETMEN BİZİM YAZMADIĞIMIZI ANLARDI.MESELA ‘BU KİŞİNİN YAŞINA ,RUH HALİNE,YAŞAM TARZINA , TECRÜBESİNE GÖRE FARKLILIK GÖSTERİR’ KELİMESİNİ ‘DAHA BUNA BENZER KELİMELER VAR’ BEN ÖĞRETMEN OLSAYDIM KENDİ YAZMADIĞINI ANLARDIM.AMA SONUÇ OLARAK GÜZEL OLMUŞ YANİ BEĞENDİM.

  2. Ben ödevimi buradan yapsam da hoca anlıuo ne den çünkü bizim kendi cümlelerimizi nasıl kurduğumuzu biliyor o yüzden de bizim internetten baktığımızı anlıyor???

    • Onlar yapıyorlar canım sen yapıyor musun ben Türkçe öğretmeniyim her gün öğrencilerime kitap okumanın önemini anlatıyorum ama sen dinlememişsin öğretmenini sayın kitap cık

  3. Yarin turkce sinavi var ve hoca sinavda kompozisyon sorcakmis.Aklimda iki uc seyler kalsin diye geziniyim dedim bu site geldi karsima.Cokda guzel yazilmis bir kompozisyon.İsime yaradi tesekkurler.Herkese sinavda basarilar :)

  4. güzelmi olmuş çirkinmi olmuş bilemedim hem çirkin hem giriş gelişme yok noktalama işaretlerinde de çok yanlış var bunu yazan internete koymak için bidaha düşünsün……………

  5. Çok Güzel Olmuş Eline Sağlık Benim Sınavım Var 12 Yaşındayım Türkçe Sınavı Kompozisyondan 30 Puan Geliyor Çok İşime Yaradı İnş. Hocamız Kitap Okumakla İlgili Bir Kompozisyon Sorar Teşekkürler.

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.