Web sitemize hoşgeldiniz, 01 Aralık 2020

İnsanların Faaliyetleri Sonucu Oluşan Çevre Sorunları Nelerdir

Çevre sorunları neler olabilir? İnsanlar çevreye nasıl zarar verir? Hangi faaliyetler çevreyi zarara uğratır? Bu durumun engellenmesi için yapılması gerekenler nelerdir? Bu ve buna benzer bazı soruların yanıtlarını bilmek ya da çevre sorunları ile ilgili daha detaylı bilgiye ulaşmak istiyorsanız, sizler için düzenlediğimiz bu İnsanların Faaliyetleri Sonucu Oluşan Çevre Sorunları Nelerdir adlı yazımızı incelemenizi öneririz.


İnsanların sahip olduğu en önemli değerlerden biri doğadır. İnsanlar ve diğer canlılar yaşamlarını devam ettirebilmek için doğaya ihtiyaç duyarlar. Doğada her şey belirli bir düzen halindedir ve en ufak bir şey bu düzeni bozmaya sebep olabilir. Doğadan en çok faydalanan canlı insan olmasına rağmen doğaya en çok zarar veren canlı da insan olmaktadır.

Her insanın çevre temizliği ve çevre sorunları konusunda bilinçli olması gerekir. İnsanların gerçekleştirdiği birçok faaliyet çevreye zarar vermektedir. Bunlardan bir tanesi çarpık kentleşme olmaktadır. İnsanlar plan yapmadan ya da denetim altında olmadan gelişigüzel bir şekilde birçok ev kurmakta ve bu evlere yerleşim sağlamaktadır. Bu durumun engellenmesi için imar planının hazırlanması gereklidir.

Çevre sorunlarından en önemlilerinden bir tanesi de birçok atığın çevreye atılmasıdır. Bu durum çevrenin temizliğine engel olarak birçok canlının yaşamını tehdit etmekte ve çevreyi yaşanılmaz bir hale getirmektedir. Bu durumların engellenmesi adına çevreye çöp atan kişilere ceza verilmesi iyi bir adım olacaktır. Ses kirliliği de çevreye zarar veren etkenlerden biridir. Bu durumun engellenmesi için de motorlu taşıtların daha az kullanılması gerekmektedir.

İnsanların Faaliyetleri Sonucu Oluşan Çevre Sorunları Nelerdir Adlı Yazımız Hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Bize Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. boolm dedi ki:

  becede çok güzel tş

 2. Anonim dedi ki:

  Abi çok güzel senin sayende ödev yaptım ve 100 aldim

 3. Elif dedi ki:

  Çok güzel bilgiler edinmiş oldum

 4. Mami dedi ki:

  İnsanların Faaliyetleri Sonucu oluşan sorunlar nelerdir?

 5. EREN BABA GS dedi ki:

  ok güzel olmuş odevimden 100 aldım Yapanın ellerinden öpüyorum.

 6. melisa dedi ki:

  Çok guzel cok tesekkurler

  1. boolm dedi ki:

   aynen inanın çok işime yaradı ödevi yaptım sayenizde teşekkürler harika bir iş

 7. sude naz dedi ki:

  Çok yardımcı oldunuz

 8. ka_arda dedi ki:

  Vay be analar ne doğurmuş vallaha sana helal kardeş allah razı olsun

 9. Anonim dedi ki:

  Bence çok güzel olmuş superdiniz

 10. rabiş dedi ki:

  çok güzeldi çok beğendim sağ olun sizin sayenizde ödevimi yaptım

  1. selecon özcan dedi ki:

   Çok iyi ya ödevimin başlığı aynen burada var cevabı süpersiniz çevremi seviyorum bu arada.

 11. esma dedi ki:

  Çok güzeldi sayenizde ödevimi yaptım.

Yorum Yaz