İnsan Sevgisi ve Evrensellik İle İlgili Yazı

İnsan Sevgisi ve Evrensellik Konulu Yazı

İnsan dünyanın her yerinde aynı değeri taşır. Hiç kimse ırk, dil ve dini nedeniyle birbirinden ayrılamaz, hiç kimseye bu özelliklerinden dolayı pozitif ya da negatif ayrımcılık yapılamaz. Dünyadaki tüm insanlar eşittir ve dünyanın tüm insanları sevilmeye değerdir.

Her insanın kendine özgü özellikleri vardır. Kimse kimseye benzemek ya da sadece birileri istiyor diye kendini değiştirmek zorunda değildir. Önemli olan tüm insanları olduğu gibi kabul edip olduğu gibi sevebilmektir. Çünkü dünyada evrensel olan nadir şeylerden biri sevgidir. Dünyanın neresine giderseniz gidin orayı sevgi yönetir. Sevginin olduğu yerde kötülüğe yer yoktur. Sevgi tüm milletlerin ortak dilidir. Sevgi ile dolu bir gülümseme dünyanın tüm dillerinde aynı anlamı taşır.

İnsan sevgisi herkesin içinde barındırması gereken bir özelliktir. Herkesi sevmek elbette ki mümkün değildir ama sevmediğimiz insanlara karşı bile saygıyı yitirmemek gerekir.  Tüm dünyanın bayram yerine dönebilmesi için ilk şart insanların koşulsuz şartsız birbirlerini kabullenmeleri ve karşılıksız sevmeyi öğrenebilmeleridir.

İnsan Sevgisi ve Evrensellik İle İlgili Yazı Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

17 yorum

  1. Evrensellik nedir onu istiyorum ödevim bu çünkü 8. sınıf öğrencisine verilecek ödev mi bu ya bize de yazık size de evrenselliği daha bilmeyen var mesela bu site :(

  2. Bence çok güzel bir yazı olmuş ama insan sevgisi için güzel bir yazı olmuş. Evrenselliği yazının içinde görememdim o da gerekliydi. Onu keşke yazsaydınız tam olurdu ama olsun bilgin buna ermiş teşekkürler !

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.