Hükümet Kadın Filminin Konusu ve Yorumlar

Hükümet Kadın Filminin Konusu Nedir

Serinin ilk filmi 1 Şubat tarihinde vizyona girmişti. Güneydoğu’da bir ilçenin ilk kadın belediye başkanı seçilen Xate’nin başından geçen olayların mizahi bir dille anlatıldığı sinema filmi Hükümet Kadın filminin ikincisi yakında sinemalarda olacak.

Başrollerini Demet Akbağ, Ercan Kesal ve Bülent Çolak’ın paylaştığı filmde okuma yazması olmayan sekiz çocuk annesi Xate Midyat İlçesi’ne belediye başkanı olarak seçilir. İşte hikaye bundan sonra başlar. Xate yaptıklarıyla kısa zamanda ilçede “hökümet” gibi kadın unvanına sahip olur. Ancak başkan seçildikten sonra hem kendi hayatında hem de ilçede yaşayan diğer insanların hayatında çok şey değişecektir.

Çekimleri Mardin Midyat’ta gerçekleştirilen film artık seyirciyle buluşacağı günü bekliyor. Yakın bir zamanda yayınlanan fragmanı internette kısa sürede yüz binlerce tık aldı. Güneydoğu’nun ilk kadın belediye başkanı Xate’nin yaşadıklarını merak ediyorsanız film gösterime girer girmez sinema biletlerinizi almanızı tavsiye ediyoruz. Hükümet Kadın Filmi Yorumları Sayfamızda Aşağıdan Okuyabilirsiniz.

hükümet kadın

Hükümet Kadın Filmi Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.