Web sitemize hoşgeldiniz, 28 Temmuz 2021

Hasta veya Yaralıyı Değerlendirme Aşamaları Nelerdir?

Aşağıda hasta veya yaralıyı değerlendirme aşamaları nelerdir kısaca olarak ele alacağız.

Hasta veya yaralıyı değerlendirme ilk yardım uygulaması için gereklidir. İlk yardımda uygulanması gereken ilk şey hasta veya yaralının değerlendirilmesidir. Bunun için en doğru aşamaların takip edilmesi gerekir. Devamında da hayati risk azalmış olur.

Hasta veya yaralıyı değerlendirme aşamaları hava yolu açıklığının değerlendirilmesi ve solunumun değerlendirilmesidir. Baş-çene pozisyonunun belirlenmesi hava yolu açıklığının değerlendirilmesi için gereklidir. Bak-hisset-dinle yöntemi ile de solunum yolları 5 saniyede bir kontrol edilebilir. Böylece solunumun sağlandığını görmek hayati riskin azaldığı anlamına gelir. Boğulmalar, nefes darlanmaları ve bilinç kayıplarının önüne geçmek için bu gereklidir. İlk yardım uygulaması ise bundan sonra başlamaktadır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. derya dedi ki:

  harika, Merhaba herkese ödev sayfası vallaha billaha güzel, ellerinize sağlık Hasta veya Yaralıyı Değerlendirme Aşamaları Nelerdir? ödevimi yaptım, bu arada okulun en güzel ve çalışkan kızıyım kıskanmayın :)

 2. merve özkaynak dedi ki:

  bizim hoca çok beğendi, Hasta veya Yaralıyı Değerlendirme Aşamaları Nelerdir? harika olmuş, sınıfın en çalışkan kızı olarak yazıyorum. :) kıskananlar çatlasın

 3. ezgi dedi ki:

  anlaşılır ve sade yazılmış, Hasta veya Yaralıyı Değerlendirme Aşamaları Nelerdir? anlatmaya gerek yok, ödevim hızlıca bitti, çalışkanlık böyle bir şey tembeller bilmezler.

 4. duygu dedi ki:

  Selamlar bu site inanki ilgi uyandırıcı, teşekkürler, Hasta veya Yaralıyı Değerlendirme Aşamaları Nelerdir? çok güzel olmuş, her yazıya yorum yazmam beğendiğim için yazdım.

Yorum Yaz