Web sitemize hoşgeldiniz, 06 Aralık 2021

Geçmişten Günümüze Komşuluk İlişkileri Kısaca

Geçmişten günümüze komşuluk ilişkileri nasıl değişti hakkında bilgi kısaca, Geçmişten günümüze komşuluk ilişkileri kısaca

Geçmişten günümüze komşuluk ilişkilerinin nasıl değiştiği hakkında bir yazı hazırladık. Komşuluk ülkemizde de büyük önemi olan bir değerdir. Geçmişten günümüze dek birçok değişime uğramış komşuluk ilişkilerini ele alacağız.

İnsanlar geçmiş yıllarda birbirlerine, özellikle de evlerine çok yakın olan komşularına çok düşkünlerdi. Birbirlerini sık sık ziyaret ederlerdi. Bu ziyaretler habersiz de gerçekleştirilebilirdi ve bu insanları mutlu ederdi. Bu ziyaretler sırasında hoşça vakit geçirilir ve güzel sohbetler edilirdi. Bugün olduğu gibi elektronik aletler, televizyonlar, bilgisayarlar o dönemde yoktu. Bu aletler günümüzde insanlar arasındaki ilişkileri ve komşuluğu öldürmektedir. İnsanlar televizyon gibi aletler nedeniyle dizilere gömülmekte ve birbiriyle iletişimden uzak kalmaktadır. Günümüzde internet üzerinden gerçekleştirilen sohbetler ön plana çıkmaktadır. Oysa eskiden mum ışığı ile aydınlanan evlerde çok güzel sohbetler edilirdi ve herkes birbiri ile iletişim kurardı.

Büyük küçük herkes akrabalık ilişkilerine önem verirdi. Küçükler bile akrabalık ve komşuluk ilişkilerine önem vermekteydi. Ancak günümüzde aklı başında sayıla büyükler bile akrabalık ilişkilerine önem vermezken çocukların bu ilişkilerin öneminin farkında olduğunu söylemek zor.

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte insanlar da teknolojiye ayak uydurmakta ve insanlar bir yerde bir araya geldiklerinde eski komşuluklar, akrabalık ilişkileri ne yazık ki varlığını koruyamamaktadır. Bu eski değerleri korumaya çalışmak hepimizin görevidir. Teknoloji gelişmiş olsa da internet üzerinden kurulan arkadaşlıklar yerine bizzat görüştüğümüz arkadaşlara önem vermek daha doğru ve yerinde bir davranıştır. Akrabalar ve komşular zaman zaman ziyaret edilmeli ve bu değerlerimize sahip çıkılmalıdır. Kültürümüze ve birbirimize en önemli borçlarımızdan birisi de budur.

Geçmişten Günümüze Komşuluk İlişkileri Kısaca Hakkında Yorumlarınızı Hemen Paylaşabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. muhammed dedi ki:

  çok güzel abi ya ödevimde çok yararı oldu

 2. muhammed dedi ki:

  çokgüzel abi ödevimde çok yararı oldu

 3. fidan dedi ki:

  Gerçektende öyleymiş tatlım

 4. efe dedi ki:

  çok güzel site bu

  1. fidan dedi ki:

   Gerçekten mi?

 5. Ela dedi ki:

  Yaa ödevime süper geldi???????

Yorum Yaz