Web sitemize hoşgeldiniz, 22 Ekim 2021

Fen Bilgisi Öğretmenliği Bölümü Nedir Tanıtımı

 

Üniversite sınavlarına hazırlanan ve Fen Bilgisi Öğretmenliği bölümünü seçmeyi düşünen adaylara bu meslek hakkında bilgileri, puanlarını ve mesleğin geleceği hakkında bilgileri derledik. İşte Fen Bilgisi Öğretmenliği Bölümü –  Mesleği hakkında bilgiler :

Fen Bilgisi Öğretmenliği Bölümü Tanıtımı:

Eğitim Fakültelerinde ortaöğretim birinci kademesinin(ortaokul) öğretmen ihtiyacını karşılamak üzere, eğitim, öğretim ve araştırma yapar. Öğretmen, fen bilimlerinde gerekli alt bilgi birikimini vermek üzere öğrecileri yetiştirir. Bulunduğu okulun genel amaçlarına göre hazırlanmış müfredat programı çevresinde konularını planlar, derslerini işler, gerekli deney ve uygulamaları yapar. Öğretmen olmak isteyen bir kimseden sözel ifade gücüne sahip, insanlara birşeyler öğretmekten hoşlanan sabırlı bir kişi olması beklenir.

Fen Bilgisi Öğretmenliği Nedir, Fen Bilgisi Öğretmenliği Ne İş Yapar, Fen Bilgisi Öğretmenliği Maaşları, Fen Bilgisi Öğretmenliği İş İmkanları, Fen Bilgisi Öğretmenliği İş Çalışma Alanları, Fen Bilgisi Öğretmenliği Mesleği Hakkında Bilgiler, Fen Bilgisi Öğretmenliği Bölümünün Geleceği, Fen Bilgisi Öğretmenliği Bölümünü Seçecek Olanlarda Nasıl Özellikler Olmalı, Fen Bilgisi Öğretmenliği Bölümü Tercih Edilir mi, Fen Bilgisi Öğretmenliği Tanıtımı, Fen Bilgisi Öğretmenliği Kazanç Durumu ve İş Olanakları, Meslek Rehberi, Fen Bilgisi Öğretmenliği Mezunları Ne İş Yaparlar , Fen Bilgisi Öğretmenliği Mezun Olduktan Sonra İş İmkanı Nerede Çalışırlar, Fen Bilgisi Öğretmenliği İş Bulma Durumu

> Fen Bilgisi Öğretmenliği Bölümü Hakkında Sorularınızı ve Yorumlarınızı Aşağıdan Anında Yazabilirsiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Anonim dedi ki:

  Boğaziçi Fen Bilgisi öğretmenliği okuyorum. Biraz da kişiye bağlı bir durum. İngilizcen varsa özel kolejlerde bile öğretmenlik yaparsın.

 2. Anonim dedi ki:

  Okuyanların hayattan bezdiği mezun olunca işsiz kalındığı ücretlide hem üç kuruşa çalıştırılıp hemde her türlü hor görüldüğü bir sürü atanamamış mezun sayısı olan ve ataması az olan bir bölüm aklınız varsa sağlık yada özel bir üniversitede iş garantisi olan bir bölüm okuyun yani artık bu bölümü özel üniversiteler bile kapattı talep olmadığı için milletin gelmediği istemediği bölüme neden siz gelesiniz ki.

 3. Şamyrat dedi ki:

  Ben de yeni başvuracağım ek kontejana. Bülent Ecevit üniversitesinin eregli egitim fakültesine .bu bölüm benim çok hoşuma gitti .wallahi bu bölümü sevdim.Ben bu bölümü gerçekten okumak istiyorum hem de çooook.İnşallah kazanırım INŞALLAH. “Fen bilgisi ögretmenligi ” bölümü .

 4. hanymıcan dedi ki:

  nasıl bir bölüm okumak gerek me ya yok

 5. mert dedi ki:

  Arkadaşlar bölüm eğlenceli fakat iş imkanları kısıtlı tercih etmeyin.Devlet çok az atama yapıyor.Mezun sayısı çok fazla ,bu bölümü okuyanlar başka meslekleri seçiyorlar.ücretli öğretmenlik bildiğiniz kölelik sistemi,asgari ücretin altında kazanıyorsunuz.Özel sektörde de iş imkanları kısıtlı az para veriyorlar.Aklı olan hemşireliğe gider yada diğer sağlıkla ilgili bölümlere gider senelerinizi çöpe atmayın.

 6. Ebru ataş dedi ki:

  Herşey kpss punına bağlı ben de bu sene fen bilgisi öğretmenliğini kazandım ama pişman değilim hemşireliğe de gitsen kpssye bağlı hiç bir meslegim garantisi yok

  1. Anonim dedi ki:

   Bende seneye mezun olacağım inşallah atanırım çok da korkuyorum açıkcasi

   1. Anonim-n dedi ki:

    Hangi üniversite ? Ben de bu bölümü okumak istiyorum ve bilgi almak isterim

 7. Sema Nur dedi ki:

  Arkadaşlar bende öğretmen olmak istiyorum InsAllah ama sözel asla istemiyorum ve suan 12 ye geçtim anadolu lisesinde mf bölümünde okuyorum sizce bu bölümü secmelimiyim bölüm hakkındaki tarafsız görüşlerinizi alabilirmiyim?

 8. Memet dedi ki:

  Bu bolumü okursaniz ilerde kafaniza kafaniza vurursunuz. Atanmak çok zor. Devlet yılda 2000 civarı kişi aliyor. Çok az kişi aliyor. Zaten her yıl üniversitelerden 4500 kişi mezun oluyor. Devletin aldığı öğretmen sayisi az. 4500 kişiden 2000 i atamamıştır ve seneye tekrar hazırlanır. Ardından 4500 kişi daha eklenir bir dahaki seneye. Obur sene bir 4500 kişi daha eklenir. Daha önce atanamayanlari saymiyorum tabiki. Bir 16000 kişide zaten halihazırda mevcut . Mezun olanlar ya polis oluyor yada başka meslek yapıyor. Bazıları ayda 800tl ye ücretli öğretmenlik yapıyor. Sigorta yarim gün yatıyor. 3 ay tatilde maaş yok. 1 yıl çalışmana karşılık 120 gün sigortan yatıyor. Bu çalışma ile ancak 60 yıl sonra emekli olabiliyorsun. 7200 prim günü bu sigorta yatırma usulu ile ancak 60 yılda doluyor. Hemşire olun en iyisi bu.

 9. Memet dedi ki:

  Tavsiye etmem berbat bir bolum. İs imkanı yok.

 10. merve dedi ki:

  nasıl kazanabilirim ne yapmam lazım

 11. melek dedi ki:

  ya arkadaşlar bu konuda bu kadar gerilmeyelim çalışan adam her türlü atanır siz çalışmanıza bakın :) bende bayburt üniversitesinde bu bölümü kazandım yeniyim yani ama gereksiz yorumlara kapalıyım sizde öyle olun :)

  1. Aynur dedi ki:

   Memnun musun bolumden bende tercih yapacam hep atamasi yok diyorlar korkuyorum bi de dersler çok mu ağır

 12. Selami Helacı dedi ki:

  ben bu bölümde okuyorum fakat atamalar sıkıntılı olduğu herkes tarafından bilinmekte bu bölümümü okumak isteyen arkadaşlara bir daha düşünmeleri tafsiye ederim.

  1. beyza dedi ki:

   ben daha 10.sınıfa gidiyorum sayısal bölümü seçicem ama meslek konusunda hemşirelik ve fen bilgisi öğretmenliğini istiyorum arkadaşlarım öğretmenlikte atanamassın diyorlar ne yapmamı tavsiye edersiniz lütfen aciiil yardım…

   1. Anonim dedi ki:

    Atanirsiniyi çalişirsan

Yorum Yaz