Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Engelli İnsanların Ne Tür Sorunları Olabilir - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 05 Temmuz 2022

Engelli İnsanların Ne Tür Sorunları Olabilir

Engelli insanların ne gibi sorunları olabilir? İnsanlar engelli insanlar için nasıl bir tavır sergilemelidir? Engelli insanlar için yapılması gerekenler ya da yapılmaması gerekenler nelerdir? Engelli bir vatandaşın yerine kendimizi koyarak cevaplandırdığımız bu soruların cevaplarını öğrenmek ya da bu konuya dair daha çok bilgi sahibi olmak istiyorsanız, sizin için yayımlamış olduğumuz bu Engelli İnsanların Ne Tür Sorunları Olabilir adlı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Öncelikle her insanın birer engelli adayı olduğunu söyleyebiliriz. Her insan engelli bir vatandaş olarak hayatına devam etmek durumunda kalabilir. Hatta engelli olarak doğmuş ya da bir kaza geçirerek engelli olmuş bir insan da olabilirdi. Hala da engelli olmayacağımızın herhangi bir garantisi yoktur. Bu yüzden ilk önce insanların kendisini engelli vatandaşların yerine koyması ve buna göre hareket etmesi gerekmektedir.

Engelli insanlar için insanlar hep birlikte aynı amaç doğrultusunda olmalıdır. Engelli insanların normal insanlardan daha kötü bir hayat yaşadığını kimse iddaa edemez fakat daha zor bir hayat yaşadıklarının hepimiz bilincindeyiz. Bu zorlukların aşılmasında onlara köstek değil destek olmamız gerekmektedir.

Dinimizde de engelli bir insanın karşılaştığı sorunda ona yardımcı olmamız gerektiği buyurulmuştur. Herhangi bir sıkıntısı olan bir engelli insan ile karşılaştığımızda ona elimizden geldiğince yardım etmeliyiz. Fakat bu yardımı yaparken de dikkat etmemiz gerekmektedir. Çünkü yapmış olduğumuz yardım engelli vatandaşımızı rencide edebilir ya da kırabilir.

Gözlerinden engellilerin daha kolay yönlerini bulabilmeleri için sarı çizgili yollar yapılmıştır. Bu sarı çizgili yolların onlara ait olduğunu unutmamalı, bu yolların üzerine herhangi bir şey bırakıp araç park etmemeliyiz.

Engelli İnsanların Ne Tür Sorunları Olabilir Adlı Yazımız İle İlgili Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Bize Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781