Emek İle İlgili Kompozisyon

Emek Hakkında Kompozisyon, Emek İle İlgili Kompozisyon Örnekleri kısa ve uzun sizler için hazırladık.

Emek Konulu Kompozisyon (Emeksiz Yemek Olmaz)

Hepimiz günlük hayatımızı devam ettirmek için belirli bir işte çalışıyoruz ya da okullarımıza devam ederek derslerimizde başarılı olmak belli bir çaba içindeyiz. İşte amacımız doğrultusunda harcadığımız bu enerjiye emek adı verilir. Bir işte başarılı olmanın olmazsa olmaz yolu o iş için emek harcamaktır. Emeksiz, zahmetsiz kazanılmış bir başarı söz konusu değildir. Eskiler derler ki emeksiz yemek olmaz.

Bu dünyada herkesin ulaşmak istediği bir amaç mutlaka vardır. Amacı olmayan bir insan zaten yaşayamaz. Herkesin kendince sorunları vardır; derdi, sorunu olmayan insan neredeyse yok gibidir. Bu sorunları aşmak ise ancak emek harcanarak mümkün olur. Çok nadirdir ki sadece şansla başarı yakalanabilsin. Bir insan bir amaca ulaşmak istediğinde o işi için çaba harcar, emek verirse neredeyse başaramayacağı iş yok gibidir. Bununla birlikte emek verilerek kazanılan başarının tadına doyum olmaz.

Kişinin çalışarak kazandığı başarılar insanın her şeyden çok mutlu eder. İnsan olarak sahip olmak istediklerimiz hiçbir zaman bitmez. Başarılı oldukça yenisini isteriz. İstedikçe emek verir, emek verdikçe kazanırız. Bu nedenle bu mutluluğu yaşamak için kendimize hedefler belirlemeli ve bu hedefler doğrultusunda çalışıp emek harcayarak başarıya ulaşmalıyız. Unutmamak gerekir ki verilen emeklerin hiçbiri boşa çıkmaz. Yeter ki isteyin ve çalışın. Dünya kendi emeğinizle kazandıklarınız oldukça daha güzel bir yer haline gelecektir.

Emek İle İlgili Kompozisyon Hakkında Düşüncelerinizi Hemen Paylaşabilirsiniz.

11 yorum

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.