Web sitemize hoşgeldiniz, 22 Mayıs 2022

Savaşın İyisi Barışın Kötüsü Yoktur Anlamı ile İlgili Kompozisyon

Aşağıda savaşın iyisi barışın kötüsü yoktur anlamı ile ilgili kompozisyon kısaca olarak ele alacağız.

Savaş, insanlara zarar verir. Savaş çevreye zarar verir. Öldürmeye geleni öldürmek gerekir. Bütün bu olaylar savaşın kaçınılmaz sonlarıdır. Savaş bu bakımdan iyisi olmayan bir şeydir. Her zaman zararları daha fazladır. Savaşın kazanılması ya da kaybedilmesi onun kötü olmasına etki etmez.

Savaş her yönüyle kötüdür. Atılan kurşunlar, patlayan bombalar, parçalanan cesetler, biten hayatlar, sakatlıklar, kimsesizlikler, yalnızlıklar savaşın kaçınılmaz sonlarıdır. Savaşın olduğu bir yer de haktan hukuktan bahsetmek oldukça zordur. Savaş bir faciadır. Katliamın diğer adıdır. Bütün bunların savaşın iyisinin olmadığını gösterir.

Barış ise kötüsü olmayan bir olgudur. İnsanların huzurlu ve mutlu yaşamasında belirleyicidir. Bir insanın hayatının teminatı ancak barışın sağlanmasına bağlı olabilir. Toplumda birlik ve beraberliğin sağlanması, hak ve adaletin sağlanması barışın varlığına bağlıdır. Barış içinde insanlar sosyal ilişkilerini de geliştirme fırsatı bulabilirler.

Barışın bu nedenlerle kötüsü olmaz. Barış her zaman kazandırır. En kötü barış şartları, insanların katledildiği savaşlardan daha değerlidir. Öncelikli olan savaşmadan barış yolunu seçmektir. Barış yolunu seçmek erdemli insanların işidir. Erdemli olmak da eğitimle ilgilidir. Barış değerlidir ve her şeyden önce gelir. Barışın korunması da sağlanması kadar değerlidir. Barışın kötüsü olmaz, savaşın iyisi olmaz.

Savaşın İyisi Barışın Kötüsü Yoktur Anlamı ile İlgili Kompozisyon Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. feray dedi ki:

    Böyle saçma bir şey olabilir mi tabi ki savaşın iyisi olamaz. İnsanların öldüğü ekonomilerin yerle bir olduğu ülke düzeninin bittiği bir şey nasıl iyi olabilir. Barışın kötüsü olabilir mi barış kardeşlik huzur demek.

Yorum Yaz