Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Elmas Çıkarılan Ülkelerde Görülen Sosyal Politik ve Ekonomik Etkiler - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 09 Ağustos 2022

Elmas Çıkarılan Ülkelerde Görülen Sosyal Politik ve Ekonomik Etkiler

Elmas Çıkarılan Ülkelerde Görülen Sosyal Politik ve Ekonomik Etkiler Nelerdir

Dünyada elmas çıkarılan yerlerin başında Afrika ülkeleri gelmektedir. Bu ülkeler genellikle sosyo-ekonomik düzeyi düşük bir özellik göstermektedir. Bu yazımızda elmas çıkarılan ülkelerde görülen politik ve ekonomik etkilere göz atacağız.

Afrika ülkelerinin çoğu güçlü ülkeler tarafından sömürge haline getirilmiştir. Bu ülkeler zor şartlarda çıkardıkları elması maalesef diğer güçlere düşük maliyetlerle bırakmak zorunda kalmaktadır. Bu sebeple Afrika halkı yoksulluk içinde yaşamakta ve sosyallikten uzak bir hayat sürmektedir. Bu insanların yoksulluk içinde bile mutlu olmaları ise gerçekten dikkat çeken bir durumdur.

Elmas çıkarılan ülkeler ekonomik olarak oldukça zayıf bir durumdadır. Çıkarılan elmas bu ülkelere hiçbir fayda salamaz. Sadece elmas çıkarıcılığında çalışanlar çok düşük ücretler almaktadır. Bu ülkelerde insanlar elmasın nimetinden faydalanamaz ancak belirli kişiler elmastan büyük gelirler elde ederler.

Elmas çıkarılan ülkelerde yönetim monarşi modelindedir. Yani ülke tek kişi tarafından yönetilir. Bu yönetim Osmanlı’daki padişahlık yönetimine benzer.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781