Web sitemize hoşgeldiniz, 19 Haziran 2018

Derimizi Güneşin Zararlı Işınlarından Nasıl Koruyabiliriz

Derimizi Güneşin Zararlı Işınlarından Nasıl Koruyabiliriz

–        Güneş ışıklarının en dik geldiği 10-16 saatlerinde Güneş altında uzun süre kalmamak gerekir.

–        Güneş ışınlarını vücuda en az geçiren saydam olmayan kıyafetler kullanılmalıdır. (sık dokunmuş kumaşlar, koyu renkli ve likralı kıyafetler güneş ışığını vücuda geçirmez)

–        Geniş kenarlı, kulakları ve enseyi kapatacak bir tasarıma sahip Lejyoner şapkalar Güneş’e çıktığımızda bizi zararlı ışınlardan koruyacaktır.

–        Gözlerimizi güneşten korumak için UV-A ve UV-B filtresine sahip orijinal güneş gözlüklerinin tercih edilmesi gerekir. Gözlük camlarının rengindeki koyuluk ve kaplanan kimyasal madde gözlüğün koruyuculuğunu arttırır. Şapka ve gözlük birlikte kullanıldığında güneş etkisinden %65 oranında yüz korunmuş olur. Güneş gözlüğü kullanmak gözlerimizi %80 oranında korur.

–        Gölgede kalmak vücudumuzun güneşten doğrudan gelen ışınlardan korunmasına yardımcı olsa da tam koruma için dolaylı yoldan vücudumuza ulaşan güneş ışınlarından da korunmak gerekir.

–        Güneş kremlerinin kullanılması da vücudumuzun güneş ışınlarından korunmasına yardımcı olabilir. Ancak bu kremler tam koruma sağlamadığı için bunlara güvenerek güneş altında saatlerce kalmamak gerekir.

Güneşin Zararlı Işınlarından Deriyi Korumak İçin Yapılması Gerekenler Hakkında Soru ve Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz