Web sitemize hoşgeldiniz, 26 Temmuz 2021

Deniz Suyundan Tuzu Nasıl Ayırırız?

Aşağıda deniz suyundan tuzu nasıl ayırırız kısaca olarak ele alacağız.

Deniz suyu bir karışımdır. Tuzlu su karışımı olarak deniz suyunu ayrıştırmak için fiziksel ve kimyasal ayırma yöntemleri kullanılmaktadır. Deniz suyu ve tuz sıvı ve katı karışımı olarak bilinmektedir. Deniz suyundan tuzu ayrıştırmak için yöntemler bellidir.

Deniz suyu ısıtıldığında su buharlaşır. Sonra soğutularak yoğunlaşır ve farklı bir kaba geçer. Bu damıtma olarak bilinir. Su buharlaştığında kabın dibine çöken tuz olacaktır. Böylece buharlaştırma ve damıtma yöntemleri ile çöken tuz ve yoğunlaşan su farklı kaplarda toplanmış olarak ayrılmış olur. Fiziksel ayırma yöntemleri çok çeşitli olarak karışımların durumuna göre farklılaşmaktadır. Sıvı sıvı, katı sıvı, katı katı karışımları farklı yöntemlerle ayrılır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Necmi dedi ki:

  Çok kötü de değil iyide

 2. Bilinmeyen dedi ki:

  Yanlış yapıyorsunuz ödevlerinizi böyle yapmak çalışkanlığa girmiyor DERSİ DERSTE DİNLEYİN yeter zaten dinledikten sonra %99 çalışkan olacaksınız bence benim dediğimi yapın.

  1. Muater dedi ki:

   Deniz suyunu buharlaşıp

  2. Anonim dedi ki:

   ozmn derste dinleyeceksek biz burdan bakıuyosak senin ne işin var burada madem cslışkansın sırf ögut vermek içinmi geliyosun

 3. nursima dedi ki:

  anlaşılır ve sade yazılmış, Deniz Suyundan Tuzu Nasıl Ayırırız? anlatmaya gerek yok, ödevim hızlıca bitti, çalışkanlık böyle bir şey tembeller bilmezler.

  1. ahmet dedi ki:

   gerçekten çok işime yaradı, burası olmasa ödevimi yapamayacaktım beğendim harikasınız

  2. Anonim dedi ki:

   Düzgün komşu lennnn

Yorum Yaz