Web sitemize hoşgeldiniz, 05 Aralık 2020

Çocukluğumu Yeniden Yaşıyorum Konulu Hikaye

Çocukluğumu yeniden yaşıyorum konulu hikaye ekledik öğrencilerimizden gelen istek üzerine.

Bugün yazımızda çocukluğumu tekrar yaşan birinin hikayesine değineceğiz. İşte o hikaye;

ÇOCUKLUĞUMU ÖZLEDİM

Lisede arkadaşlarımızla bir araya gelmeyeli uzun seneler olmuştu. Bu aradaki yıllara rağmen artık buluşup hasret gidermek istedik. Arkadaşlarımızın çoğu evli, hayatını yoluna koymuş, anne ve baba olmuş kimselerdi. Artık hepimiz sorumlulukları olan bir birey olmuştuk. Düşünüyorum da lise yılları ne kadar farklıydı. Eğlenmek ve okula gelmekten başka yapacak bir işimiz yoktu. Yeri geliyordu ders bile çalışmıyor kafamıza göre davranıyorduk.

Arkadaşlarla bir piknik buluşması düzenlemeye karar verdik. İşte o gün gelip çatmıştı. Herkesin gelebilmesi için haftasonunu seçmiştik. Oldukça heyecanlı bir şekilde buluşma noktasına gittim. Bir bir lise arkadaşlarım gelmeye başladı. Şaşkınlığımı gizlemekte zorlanıyordum. Ne kadarda değişmiştiler. Kiminin saçları beyazlamış, kiminin yüzü kırışmış, kimi ise kilo almıştı. Aradan ne kadar yıl geçtiği belli oluyordu.

Piknik alanına gitmek için Emre’nin arabasını kulandık. hepimiz arabaya binip yola koyulduk. Piknik alanına kısa sürede vardık. Mangallar yakıldı, geçen yılların muhabbeti edildi. Ardından Emre öyle bir teklif yaptı ki herkes önce çok şaşırdı sonra çok memnun oldu. Emre’nin teklifi maç yapmaktı. Çılgın çocuk bir de arabasında top getirmiş. Topu çıkarttı ve buna dayanamayan hepimiz oyuna kalktık.

Bir anda herkes çocukluğuna dönmüştü. Yaşımıza bakmadan çocuk gibi futbol maçı yaptık. Hepimiz lise çağlarımızdaki enerjimizden bir şey kaybetmediğimizi gördük. Bunu görmemiz hepimize bir şeyler kattı. Bu güzel buluşmanın sevinciyle evlerimize dağıldık.

Sizler de Çocukluğumu Yeniden Yaşıyorum Konulu Hikayelerinizi Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz