Web sitemize hoşgeldiniz, 27 Ocak 2022

Çevrenizde Gözlemlediğiniz Duyu Organları Kusurları Nelerdir? Bu Kusurların Giderilmesiyle İlgili Hangi Teknolojik Ürünlerden Yararlanılıyor?

Aşağıda çevrenizde gözlemlediğiniz duyu organları kusurları nelerdir bu kusurların giderilmesiyle ilgili hangi teknolojik ürünlerden yararlanılıyor kısaca olarak ele alcağız.

Duyu organlarımız, çevremizi algılamamız ve anlamlandırmamız ile ilgilidir. Duyu organlarımız doğuştan ya da sonradan yaşanan sebeplerle bazı kusurlara ve engellere sahip olabilir. Bunların çözümleri için de teknik olarak yaşanan ilerlemeler bir çözüm oluşturulabilmektedir.

Çevremizde gözlemlediğimiz duyu organları kusurları olarak göz kusurları olan görme bozuklukları, işitme engelleri olarak yaşanmaktadır. Bu kusurlar için gelişen teknoloji ve değişen teknik imkanlar farklı imkanlar oluşturmaktadır.

Göz kusurları için lazerle tedavi ve gözlük kullanımı öne çıkmaktadır. İşitme engelleri için işitme cihazlarının geliştirilmesi mümkün olmaktadır. Böylece duyu organları kusurları giderilmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. helın dedi ki:

    sizin sayenizde ödevimi kolayca yaptım teşekkür ederım:)

Yorum Yaz