Web sitemize hoşgeldiniz, 19 Ocak 2022

Aslan Yattığı Yerden Belli Olur Atasözü ile İlgili Hikaye

Aşağıda aslan yattığı yerden belli olur atasözü ile ilgili hikaye kısaca olarak ele alacağız.

Yurtta kaldığımız yıllarda sabah erkenden kalkar, okula gitmek için hazırlanırdık. Bu nedenle bazen kaldığımız odaları toplama fırsatı da bulamazdık. Yurt müdürü de gün içinde yaptığı teftişlerde odaları dağınık gördüğü zaman öğrencilere çok kızardı. Mikrofonla anons yaparak aslan yattığı yerden belli olur diye bağırırdı. Hatta yurdun bütün duvarlarına bu atasözünü yazmıştı.

Okuldan mezun olduğumda geçici olarak bir işe girdim. Bir dernekte gönüllü olarak insanlara yardım etmeye başlamıştım. Geceyi sokakta geçirmek zorunda olan insanlara da yardım ederek derneğin misafirhanesini hazır hale getiriyordum. Bir gece bir misafir kaldı ama bulduğu gibi bırakmamıştı. Benim de bundan sonrası için yurt müdürü gibi bir taktik geliştirmek gerektiğine inandım.

Bir gece Japonya’dan biriyle karşılaştık. Yatacak yer aradığı için en güvenilir olarak bizim derneği tarif ettikleri için beni bulmuş. Hemen yardımcı oldum. Yatacak yer ve yiyecek bir şeyler ayarladım. Daha sonra kendisine aslan yattığı yerden belli olur dedim. Ne demek istediğimi anlamadı. Yani kardeşim, bulduğun gibi bırak, her şey düzenli olsun, sen Japonsun, düzenli ve çalışkan adamsın, aynı bizim gibi dedim. Hemen anladı, çat pat İngilizce olarak bile atasözünü anlattığım için mutlu olmuştum.

Aslan Yattığı Yerden Belli Olur Atasözü ile İlgili Hikaye Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. tuğba dedi ki:

    anlaşılır ve sade yazılmış, Aslan Yattığı Yerden Belli Olur Atasözü ile İlgili Hikaye anlatmaya gerek yok, ödevim hızlıca bitti, çalışkanlık böyle bir şey tembeller bilmezler.

Yorum Yaz