Web sitemize hoşgeldiniz, 08 Aralık 2021

ALES Puan Hesaplama

İlkbahar dönem ALES yapıldı. 2013 ALES puan hesaplama, İlkbahar Dönemi ALES ( Akademik Lisans Eğitimi Giriş Sınavı ) 12 Mayıs 2013 tarihi itibariyle yapılmış durumda. ALES’e giren adayların puanlarını hesaplamaları için, güvenilir ve doğru sonuçlar veren bir ALES Puan Hesaplama motorunu sayfamıza ekledik. Aşağıda yer alan ALES puan hesaplama robotu 2013 yeni sınav sistemiyle uyumlu olarak olarak hesaplama yapmaktadır. 2013 ALES Puan Hesaplama Motoru :

2013 Ales Puan Hesaplama Motoru

12 Mayıs 2013 tarihli İlkbahar Dönemi ALES’e girmiş olan Bütün adaylar; 4 testten, yüksek olarak hesaplanmasını diledikleri ağırlıklı puana uygun en az 3’ünü seçerek toplamda 150 soru yanıtlamış olacaklardır. Ağırlıklı puanlara göre testlerin ağırlıkları aşağıda yer alan tablodaki gibidir. Tüm ağırlıklı puanlarının yüksek olmasını isteyen adaylar isterlerse bütün testleri de yanıtlayabileceklerdir.

ALES Puan Hesapla,Yeni ALES Puan Hesaplama Motoru 12 Mayıs 2013, Ales Puanı Öğren ÖSYM

Adayların her bir dersin sorularına verdikleri doğru ve yanlış yanıtlar ayrı ayrı toplanacak, doğru yanıt sayısından yanlış yanıt sayısının dörtte biri düşülerek ham puanlar hesaplanmış olacaktır. Her bir testten elde edilen ham puanların ortalaması ile standart sapması ayrı ayrı hesaplanarak adayların ham puanları, ortalaması 50, standart sapması 10 olarak standart puanlara dönüştürülecektir. Böylece her aday için Sayısal-1, Sayısal-2, Sözel-1, Sözel-2 Standart Puanlar (SP) hesaplanacaktır. Bu standart puanlar formülize edilerek her aday için sayısal ağırlıklı, sözel ağırlıklı ve eşit ağırlıklı olmak üzere üç ağırlıklı puan (AP) hesaplanmış olacaktır.

Ağırlıklı puanların hesaplanmasında testlerin ağırlıkları aşağıdaki gibi olacaktır:

Sayısal-1 SP Sözel-1 SP Sayısal-2 SP Sözel-2 SP
Sayısal AP 0,35 0,3 0,35
Sözel AP 0,2 0,4 0,4
Eşit AP 0,4 0,4 0,2

2013 Ales Puan Hesaplama, ALES Puanı Nasıl Hesaplanır, ALES’ten Kaç Puan Alacağını Öğren

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz