Web sitemize hoşgeldiniz, 19 Haziran 2019

Ahirete İman, İnsanın Hayatını Nasıl Şekillendirir? Sebepleriyle Birlikte Açıklayınız.

Aşağıda ahirete iman, insanın hayatını nasıl şekillendirir sebepleriyle birlikte açıklayınız kısaca olarak ele alacağız.

Ahirete iman etmek, imanın şartlarından biridir. Ahirete iman etmek, öldükten sonra dirilmeye inanmak demektir. Ahiret hayatının olduğuna inanmak, dünya hayatının şekillenmesi anlamına gelir. Dünya hayatının şekillenmesi de ahiretin konumunu belirler.

Ahirete iman eden bir insan, günah işlemekten çekinir, hatalarına tövbe eder, geçmiş günahlarının silinmesini ister, iyilik yapar, hayır yapar, iyi niyetli olarak hareket eder, iyiliğin çoğalması için çalışır, adil olmaya çalışır, adaletin yayılmasında çalışmalar yapar. İbadetlerinin yerine gelmesinde dikkat eder. Allah rızasını gözeterek hareket eder. Dinine ve din işlerine bağlılığı ile bilinir. Ailesine ve akrabalarına değer verir, insanlık için mücadele eder.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. ... dedi ki:

  çok güzel ben çok beğendim ellerinze sağlık

 2. duygu köseoğlu dedi ki:

  eh işte güzel demeyeceğim, çünkü Ahirete İman, İnsanın Hayatını Nasıl Şekillendirir? Sebepleriyle Birlikte Açıklayınız. mükemmel olmuş, bu arada Kocaeli güzeliyim, okulun da en zeki öğrencisiyim, kıskananlar patlasın.

 3. nursima dedi ki:

  kısa sade beğendim, Ahirete İman, İnsanın Hayatını Nasıl Şekillendirir? Sebepleriyle Birlikte Açıklayınız. ödevim vardı, Kütahya okul birincisi olarak beğendim. :)

 4. Eda dedi ki:

  Bunu yazan elleriniz dert görmesin büyük bir dertten kurtuldum süper, teşekkürler.

Yorum Yaz