2014 YGS Ne Zaman Yapılacak

YGS ne zaman yapılacak 2014, 2015 YGS sınav tarihi ÖSYM

YGS ile alakalı uzun süredir süren spekülasyonlar, olacak mı olmayacak mı?, adı m değişecek söylentileri 2014 ÖSYM Sınav Takviminin açıklanmasıyla birlikte sonlanmış oldu ve 2015 YGS için zaman akmaya başladı. Takvimin açıklanmasıyla birlikte 2015 YGS tarihi ve saati kesinlik kazandı. Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer’in YGS sisteminin değişeceği, TOEFL’a benzeyeceği açıklamaları daha önce aktarılmıştı. Dinçer’den sisteme yönelik daha ayrıntılı açıklamaları bekleniyorken bir kabine değişikliği yaşandı ve Milli Eğitim Bakanı değişti ve yeni Milli Eğitim Bakanı ise Nabi Avcı oldu.

Avcı da Dinçer gibi sistem değişikliğine yönelik ipuçları veriyor ancak ortada hala net bir bilgi ne yazık ki yoktu. 2015 YGS tarih ve saatine ilişkin açıklamayla birlikte hala yeni bir sistem hakkında bilgi verilmemesi bu yıl bir sistemde değişiklik olmayacak kanısı oluşturuyor. Sınav sistemi değişecek mi sorusuna şunu ekleyerek yanıt vermekte fayda var: 2012 yılından bu yana bazı insanlar sınav için kalkıyor dedi, kimileri Ocak ayına alındı eyvah acele etmek gerek diye heyecanlandırdı. Ama tüm denilenlere rağmen sınav iptal olmadı ne de Ocak ayına çekildi. Özetle bu sene de YGS ve LYS şeklinde devam edecek diye tahmin etmek çok da zor değil.

2015 YGS Sınavı Ne Zaman? sorusunun cevabı aşağıdaki kutuda yer alıyor. ÖSYM 29 Ağustos Perşembe tarihli 2014 yılı sınav takvimini duyurdu. 2015 YGS’yi bekleyen adayların artık karşılarında sadece bir tarih var: 23 MART 2014

2015 YGS Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

1 yorum

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.