Web sitemize hoşgeldiniz, 28 Temmuz 2021

2. Dünya Savaşı Yıllarında Japonya’ya Atılan Atom Bombalarının Oluşturduğu Yıkımla İlgili Neler Biliyorsunuz?

Aşağıda 2. Dünya Savaşı yıllarında Japonya’ya atılan atom bombalarının oluşturduğu yıkımla ilgili neler biliyorsunuz kısaca olarak ele alacağız.

İkinci Dünya Savaşı, en kanlı savaşlardan biri olarak bilinmektedir. İkinci Dünya Savaşı’nda en kötü etkilenen ülkelerden biri de Japonya olarak bilinmektedir. Atom bombalarının şişman adam olarak kullanılması Nagasaki şehrinin altını üstüne getirmiştir.

Nagasaki şehrinde patlayan atom bombası yetmiş bin kişinin ölmesine neden olmuştur. Salgın hastalıkların yaşanması, insanların yakınlarını kaybetmesi Japonya’nın teslim olmasına neden olmuştur. Dünya tarihinin en büyük kayıplarından biri olarak etkisi yıllarca sürmüştür. Fakat Japonya yarım asır gibi devletler için kısa bir süre denebilecek zamanda kalkınmayı başarmıştır. Atom bombasının manevi etkileri günümüzde de hissedilmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. betül dedi ki:

    Merhabalar sayfanız gerçekten dikkat çekici, ödevimde kullandım, benim adım betül, ben 2. Dünya Savaşı Yıllarında Japonya’ya Atılan Atom Bombalarının Oluşturduğu Yıkımla İlgili Neler Biliyorsunuz? ödevini çok beğendim öğretmen 100 verdi, beğenen yoruma gelsin. :)

Yorum Yaz