Yeşilayın Görevleri Nelerdir

Yeşilayın Görevleri Hakkında Bilgi Kısaca Maddeler Halinde

Yeşilay’ın Görevleri

Yeşilay, ülkemizdeki önemli teşkilatlanmalardan biridir. Ülkemizde yaşayan başta gençler ve tüm halkı alkol, sigara, uyuşturucu, kumar gibi kötü alışkanlıklardan koruyan, kurtaran ve bunlara karşı eğiten bir kurumdur. Bu kötü alışkanlıklarla mücadele eden herkese yardımcı olmaktadır. Bugün yazımızda Yeşilay’ın görevlerinden bahsedeceğiz.

İşte Yeşilay’ın görevleri;

– ”En iyi korunma yolu hiç başlamamaktır.” sloganıyla tüm vatandaşları eğitmektedir.

– Yeşilay’ın devletin kötü alışkanlıklarla mücadele eğilimine yardımcı olmaktadır.

– Yeşilay, tüm mağdur kişilere yardımcı olur.

– Yeşilay’ın görüşü, kişinin beyin işlevlerini yok eden ve zamanla bağımlı hale getiren kötü alışkanlıklardan korumak , bunlar hakkında eğitmek , başta gençleri ve sonrasında tüm halkı bunlara karşı uyarmaktır.

– Yeşilay’ın hedefi bu gibi kötü alışkanlıklara olan bağımlılıkları en aza düşürmektir.

– Bu gibi alışkanlıkların batağına düşmüş bir kişinin kurtulması için oldukça yüksek meblağlar gerekir. Ancak bu gibi alışkanlıklara başlamamak bu meblağlara ihtiyaç duymamak demektir. Bunun için kişileri eğitir, ikaz eder. Devlet ve önemli kuruluşlarla bu gibi durumlarla baş edilebileceğini savunur.

– Yeşilay, okullarda bulunan yeşilay kolları ve yeşilay kulübü üyeleri sayesinde oldukça faal bir kuruluştur.

– Yeşilay, kötü alışkanlıklarla mücadele oldukça örgütlenmiş bir kuruluştur. Bu amaç doğrultusunda önemli uygulamalar yapmaktadır.

– Yeşilay örgütü üye binlerce kişi sayesinde, ülkemizin sağlıklı olması ve yaşanabilir bir ülke olması için mücadele etmektedirler.

– Yeşilay faaliyetleri gittikçe artan ve hızla açılan gençlik kulüpleri sayesinde de üyeleri büyük rakamlara ulaşmıştır.

– Yeşilay’a gönüllü ve devletin refahı için hizmet etmek isteyen kişiler başvurabilir.

– Uyuşturucu gibi hem kişinin hemde ülkenin sağlığını etkileyecek  maddelerin üretimi, dağıtımı, kullanımı, satışı çok büyük yaptırımları gerektiren bir suçtur. Ancak zamanla bu maddeye talep artar. Bunun için hepimiz bu konuda bir gönüllü olmalıyız. Bu konuya ilişkin elimizden geleni yapmalıyız. Bu gibi durumlara şahit olduğumuzda vatandaşlık görevimizi yerine getirip polise ihbar etmeliyiz.

Yeşilayın Görevleri Hakkında Yorumlarınızı ve Sorularınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

22 Yorum Yapılmış “Yeşilayın Görevleri Nelerdir

  1. süper olmuş en kısası ve güzeli burada maddeler halinde olması daha iyi olmuş. Yeşilay bence en güzel kulüp bu arada.

  2. Fatma nasıl oldu da gelecekler olmsa siz oturun ve aleykum selam hayırlı sabahlar Hacı bacılarim hayırlı sabahlar Hacı bacılarim hayırlı sabahlar diyecektim bir kaç tane istedi ama nasıl oldu da gelecekler olmsa çok güzel olmuş eline sağlık bacım çok güzel olmuş eline sağlık bacım biri felan girmemiştir inş bacım görüsuruz

Bir Cevap Yazın

Top