9:28 pm - Pazartesi Mart 27, 2017

Teknolojik Gelişmelerin Solunum Sistemi Sağlığına Olumlu ve Olumsuz Etkileri

Perşembe, 22 Eylül 2016, 19:23 | Sizden Gelenler | 5 Yorum

Teknolojik gelişmelerin solunum sistemi sağlığına olumlu ve olumsuz etkileri hakkında bilgi kısaca

Teknolojinin gelişmesi dünyada bir çok dengeyi etkilemektedir. İnsanlar da teknolojiye bağımlı hale gelmiş ve bu nedenle olumsuz yönde etkilenmektedir. Teknolojinin şüphesiz birçok faydası vardır, ancak yararlarının yanında zararlarına da önem vermek gerekir.

Olumsuz Etkileri

Teknolojinin gelişmesi sanayi alanını da geliştirmiştir ve sanayi atıkları ile çevre büyük zarara uğramaktadır. Fabrikalardan salınan zehirli gazlar insan solunum sistemini olumsuz etkilemektedir. Motorlu taşıtların havaya saldıkları gazlar bile insan solunum sistemi sağlığına olumsuz etkiler gösterir. Bu zehirli gazlar havadaki oksijen oranını düşürerek sağlıklı bir solunumu engeller. Nefes aldığımızda solunum sistemimize giren zehirli gazlar geri dönüşü olmayan hastalıklara neden olabilmektedir. Solunum yolu ile dolaşım sistemimize ve oradan da vücudumuzun dokularına taşınan oksijen, hava kirliliği durumunda tam olarak sağlanamamaktadır ve bu durum bazı hastalıklara yol açmaktadır.

Olumlu Etkileri

Teknolojinin gelişmesi tıp alanındaki gelişmelere de neden olmuştur. Tıp alanında atılan adımlarla birçok hastalığın tedavisi kolaylıkla yapılabilmektedir. Teknolojinin solunum sistemimizde yol açtığı olumsuz etkilerden korunmak için zararlı gazları süzen filtreler kullanılabilir.

Teknolojik Gelişmelerin Solunum Sistemi Sağlığına Olumlu ve Olumsuz Etkileri Nelerdir Hakkında Yorumlarınızı Hemen Paylaşabilirsiniz.

5 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Teknolojik Gelişmelerin Solunum Sistemi Sağlığına Olumlu ve Olumsuz Etkileri"

 1. alimeric dedi ki:

  hoca bunu ödev vermişti bu site bana yardımcı oldu

 2. Adını vermek istemeyen seyirci :) dedi ki:

  Çok iyi olmuş çok da güzel olmuş. TEŞEKKÜRLER derszamani :)

 3. Şemsettin dedi ki:

  Helal olsun çok güzel

 4. Damla dedi ki:

  Teşhis ve tedavisi kullanılmalıydı bence.

Yorum Yazın