Web sitemize hoşgeldiniz, 19 Ocak 2022

Savaşın İnsanlar Üzerindeki Olumsuz Etkileri

Savaşın insanlar üzerindeki olumsuz etkileri özet. Savaşın insanlar üzerindeki olumsuz etkileri

Savaş bireylerin yaşam haklarınızı almaya dek varan kötü sonuçlar doğurur. Her insan yaşama hakkında sahiptir, ancak savaşlar neticesinden insanlar yaşama haklarından yoksun kalırlar. Bazı insanlar ölürken bazıları da bu olaylar neticesinde sakat kalır.

Savaşın Zararları Nelerdir?

Savaşların çok büyük etkileri vardır. İnsanların yaşamı ve çevre üzerinden bir çok olumsuz sonuçlar doğurur. Bu sebeple savaşların yaşanması için gerekli tedbirleri almalıyız.

Savaş ülkeler arasında veya tek ülke içindeki farklı gruplar arasında meydana gelen ve silahlı olan çatışmalara denir. Genel olarak savaşlar dinsel, ulusal, politik ve mali amaçlar doğrultusunda ortaya çıkar.

Savaş nefret duygusunun direk olarak dışarıya yansımasıdır. Kullanılan teknoloji ne olursa olsun ve neye göre ele alınırsa alınsın genel olarak yıkıma neden olur. Bu yıkım savaşın başlamasından önce de vardır ve savaş sona erdikten sonra da bir süre devam eder. Sonuçta biyolojik, psikolojik olarak yıkımlar ve hasarlar bırakır.

Savaşlardan sonra aynı zamanda bir çok insan yaşamını kaybeder. Hiç bir suçu olmayan kişilerin canı alınır. Ölmeyenlerin de büyük çoğunluğu sakat kalır veya yaşamı boyunca psikolojik sıkıntılar çeker. Savaş binlerce insanın yaşamını mahveder ve insanlar yaşama sırt çevirirler. Savaş sırasında insan haklarına gösterilen saygı sıfıra iner ve suçsuz günahsız insanların yaşama hakları elinden alınır.

Son yıllarda bazı ülkelerde halen savaşlar sürmektedir. Peki bu savaşları önlemek için ne gibi tedbirler alınmalıdır? Barışın olduğu bir yerde savaş asla görülmez.

Savaşın insanlar üzerindeki olumsuz etkileri hakkında yorumlarınızı hemen paylaşabilirsiniz. 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. kadir dedi ki:

    kanka güzelmiş iyi iyi :D

  2. feriha dedi ki:

    çok faydalı bir site tşk

Yorum Yaz