Web sitemize hoşgeldiniz, 23 Ocak 2019

Semih Saygıner Kimdir Hayatı Ve Başarıları

Aşağıda Semih SAYGINER kimdir hayatı ve başarıları kısaca olarak ele alacağız.

Semih Saygıner, 12 Kasım 1964 yılında Adapazarı’nda doğmuştur. Babası tüccar ve terzi olan Semih Saygıner, 14 yaşındayken bir trafik kazası sonucunda annesini kaybetmiştir. Bu nedenle okuluna ara vermek durumunda kalan Semih, ardından sınavlara girerek endüstri meslek lisesi bölümlerinden elektrik alanına girmiştir.

16 yaşındayken bilardo oynamaya başlayarak çeşitli amatör organizasyonlarda başarılar elde etmiştir. Okulu bırakmak zorunda kalarak bilardoya yönelmiş ve hayatında bir dönüm noktası meydana gelmiştir. Bilardo alanında ilerlemek isteyerek profesyonelliğe geçiş yapmaya başlamıştır.

17 yaşındayken arkadaşlarının ısrarı üzerine İstanbul’da düzenlenen bilardo şampiyonasına katılmış ve birinci olarak adından söz ettirmeye başlamıştır. Okula devam edemediği dönemde inşaat işleriyle uğraşmasına rağmen askerden dönüşünde bilardodan kopamayacağını anlamıştır.

Bilardo salonlarında çalışarak harçlık kazanmış ve antrenman yapma fırsatı bularak kendini uluslararası müsabakalara hazırlamıştır. Türkiye’de de önemli başarılar elde ettikten sonra Dünya Şampiyonası’na katılmıştır. Derece elde ederek 1993 yılında çalışmaya devam etmiştir.

Semih Saygıner çeşitli başarılara imza atarken dünyada Mr. Magic ve Turkish Prince olarak da tanınmaktadır. Bilardo alanında profesyonel olarak gençlerin yetişmesini de sağlamaktadır. Dünya çapındaki başarıları bilardo alanındaki becerisini de ortaya koymaktadır.

Günümüzde bilardo deyince akla gelen ilk isim olan Semih Saygıner, bilardo alanında çeşitli uluslararası müsabakalara katılarak dünya çapında başarılar elde etmeye devam etmektedir.

Semih SAYGINER Kimdir Hayatı Ve Başarıları Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz