Otomotiv Bölümü Nedir Tanıtımı

 

Üniversite sınavlarına hazırlanan ve Otomotiv bölümünü seçmeyi düşünen adaylara bu meslek hakkında bilgileri, puanlarını ve mesleğin geleceği hakkında bilgileri derledik. İşte Otomotiv Bölümü –  Mesleği hakkında bilgiler :

Otomotiv Bölümü Tanıtımı:

Otomotiv programının amacı, karayolu taşımacılığında kullanılan motorlu araçların yapımı alanında çalışacak ara insangücü yetiştirmektir. Mezunlar; kamu sektörüne ve özel sektöre bağlı fabrikalarda ve tamirhanelerde çalışabileceği gibi, özel işyeri de açabilirler.

Programın Amacı: Otomotiv programının amacı, karayolu taşımacılığında kullanılan motorlu araçların yapımı alanında çalışacak ara insangücünü yetiştirmektir.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler: Otomotiv programında matematik, fizik, kimya, ekonomi gibi temel derslerden başka motor tekniği, taşıt tekniği, makine elemanları, taşıt frenleri, taşıt motor ayarları, fabrika organizasyonu ve bilgisayar programlama gibi dersler okutulur ve uygulamalar yaptırılır.

Gereken Nitelikler: Otomotiv programına girmek isteyen bir kimsenin matematik ve fizik konularına ilgili ve bu alanda başarılı, şekil ve uzay ilişkilerini görebilme, el ve gözünü eşgüdüm halinde çalıştırabilme yeteneğine sahip olmaları gerekir.

Mezunların Kazandıkları Ünvan ve Yaptıkları İşler: Otomotiv programını bitirenlere “Tekniker” ünvanı verilir. Otomotiv teknikeri, motorlu taşıt araçlarının motor kısmının yapımı ve işleyişi konusunda çalışacak ara insangücünü yetiştirmektir. Otomotiv teknikeri, fabrikalarda makine mühendislerinin gözetimi ve yönetimi altında planlanan işlerin yürütülmesini sağlar.

Çalışma Alanları: Kamu sektörüne ve özel sektöre bağlı fabrikalarda ve tamirhanelerde çalışabileceği gibi kişi özel işyeri açabilir.

Otomotiv Nedir, Otomotiv Ne İş Yapar, Otomotiv Maaşları, Otomotiv İş İmkanları, Otomotiv İş Çalışma Alanları, Otomotiv Mesleği Hakkında Bilgiler, Otomotiv Bölümünün Geleceği, Otomotiv Bölümünü Seçecek Olanlarda Nasıl Özellikler Olmalı, Otomotiv Bölümü Tercih Edilir mi, Otomotiv Tanıtımı, Otomotiv Kazanç Durumu ve İş Olanakları, Meslek Rehberi, Otomotiv Mezunları Ne İş Yaparlar , Otomotiv Mezun Olduktan Sonra İş İmkanı Nerede Çalışırlar, Otomotiv İş Bulma Durumu

> Otomotiv Bölümü Hakkında Sorularınızı ve Yorumlarınızı Aşağıdan Anında Yazabilirsiniz

27 Yorum Var. Siz de Hemen Yorumunuzu Yazabilirsiniz!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.