11:51 am - Cumartesi Mart 25, 2017

Orman Mühendisliği Taban Puanları

Cuma, 3 Mart 2017, 22:48 | Güncel | 98 Yorum

2017 Yılında Üniversite tercihi yapacak olan ve Orman Mühendisliği bölümünü seçecek üniversite adayları için Orman Mühendisliği Taban Puanları ile Orman Mühendisliği 2016 YGS LYS Yerleştirme Başarı sıralamasını sırasını sayfamıza ekledik.  Bu puanlar 2016 Üniversitesi yerleştirme puanlarına göre elde edilmiş olup 2017 YGS ve LYS’ye girip tercih yapacaklar bu puanları göz önünde bulundurmalılar .  2016 2017 Orman Mühendisliği Taban Puanları ve Başarı Sıralaması :

Program Adı Fakülte Bölüm Puan Türü Genel Kont. Genel Yer. En Küçük Puan En Büyük Puan
ARTVİN ÇORUH ÜNİVERSİTESİ Orman Fakültesi Orman Mühendisliği MF-4 15 16 225,35167 339,37435
BARTIN ÜNİVERSİTESİ Bartın Orman Fakültesi Orman Mühendisliği MF-4 20 21 225,52672 272,79794
BURSA TEKNİK ÜNİVERSİTESİ Orman Fakültesi Orman Mühendisliği MF-4 40 41 234,96030 335,30974
ÇANKIRI KARATEKİN ÜNİVERSİTESİ Orman Fakültesi Orman Mühendisliği MF-4 15 16 226,18613 238,81215
DÜZCE ÜNİVERSİTESİ Orman Fakültesi Orman Mühendisliği MF-4 35 36 227,49998 306,56952
İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ Orman Fakültesi Orman Mühendisliği 98 235,31614 325,36527
KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ Orman Fakültesi Orman Mühendisliği MF-4 30 31 226,20555 272,12728
KARADENİZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ (TRABZON) Orman Fakültesi Orman Mühendisliği MF-4 85 88 231,58888 324,69648
KASTAMONU ÜNİVERSİTESİ Orman Fakültesi Orman Mühendisliği MF-4 25 26 229,94230 296,57245
SÜLEYMAN DEMİREL ÜNİVERSİTESİ (ISPARTA) Orman Fakültesi Orman Mühendisliği MF-4 60 62 233,34488 285,96090


Orman Mühendisliği Bölümü Hakkında Bilgi Almak İçin Buraya Tıklayın

Orman Mühendisliği Bölümünü Seçmeyi mi Düşünüyorsunuz? Bu Bölüm Hakkında Görüşlerinizi Bizlerle Hemen Paylaşabilirsiniz. Aşağıdaki Yorum Kutucuğunu Kullanarak yorumlarınızı hemen yazın.

98 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Orman Mühendisliği Taban Puanları"

 1. Adınız ... dedi ki:

  cok güzel bir bölüm atanırsanız işletme müdürü gibi oluyorsunuz maası ek geliri çok yüksek altınızda aracınız bile oluyor

 2. Gizem dedi ki:

  Güzel bi bölüme benziyo ama dediğiniz gibi ataması zor olabilir. 4 yıllık dimi bu üni ler

 3. sikici dedi ki:

  bu raya bu bölüm gitme diyip bu meslegi yapan ve bu bölüme gidenler in ta anasını sikim saygılarımla

 4. Omer dedi ki:

  Artik orman su ve ziraat muhendislikleri degerleniyor. Yekta sarac bu 3 muhendislikten birini secene burs saglicagini soyledi

  • mert dedi ki:

   nereye değerleniyor allah aşkına. son yıllardaki atama sayılarına bakta ondan sonra yaz buraya. binlerce mezun var zaten. düşünki bunlara mühendislikteki baraj uygulaması bile yapılmıyor :) ayrıca 3 mühendislikten birisini seçene değil o burs imkanı ilk üç sırada yerleşen öğrencilere verilecek bir burs. bölümü seçen herkese verilmiyor yani

 5. gk dedi ki:

  arkadaslar kamu çalışan bir orman mühendisiyim. su an için pek tavsiye edilebilecek bir bölüm olduğunu söyleyemem. eski den gayet iyi atamam yapan ilk 5 mühendislikten biri idi. su an için yerlerde diyebilirim.

 6. Selda dedi ki:

  bir bayan olarak bu bölümü tercih edeceklere başka bölüm okumalarını tavsiye ederim. mezun oldum ama iş imkanları nedeni ile çok sıkıntıdayım. kamuya alım çok az oluyor. ilk zamanlar çoktu ama git gide azaldı ve mülakatla alıyorlar bazende. keşke bir sene daha hazırlansaydım.

 7. muzo dedi ki:

  Kaç yıllık bilen var mı

 8. Poyraz dedi ki:

  Arkadaş lar bu puanlar diploma notu eklenmiş puanlar mı yoksa mf den aldığımız tam puanlar mı bi bilgisi olan varsa acil cevap verebilirmi

 9. eng dedi ki:

  arkadaslar orman mühendisiyim su an kamu da calısıyorum muhendıs olarsk atandım ancak atamalar eskısı gıbı degıl oyuzden baska mesleklere yonelın derım

 10. Buğra dedi ki:

  Hocam ben orman mühendisliği düşünüyorum şuan lise 2 siniftayim lise 3 te bölüm secicem ve orman mühendisliği için ne seçilir bir fikrim yok bu konuda yardımcı olun ve aşama aşama şunu yapıcan bunu yapican diyerek yazarsanız daha iyi anlatım lütfen cevaplayin

 11. Ferhat dedi ki:

  BU sene bnde okumayı planlıyorum ınş hayırlısı olur

 12. ygs yolcusu dedi ki:

  orman mühendisliği ygs mi yoksa lys ile mi alım yapıyor bilgisi olan cevap yazabilir mi ?

 13. sevim güler dedi ki:

  ben kararımı verdim bence çok güzel ve özel bir bölüm inşaALLAH hayallerime ulaşırım

 14. ercan mirkal dedi ki:

  orman mühendıslıği bülümünü okumak ıstiyorum bıtırdıkten sonra is hayatında nelerle karsılasılır anlatırmısınız

  • ormancı dedi ki:

   sevgili ercan
   13 yıldır istanbul orman fakültesinde eğitim görelisiyim senin gibi birçok meslektaş adayım aynı soruyu bizlere yöneltiyor orman fakülteleri son bi kaç yıldır malesef tabiri caizse yerlerde devlet atamalarını düşünen arkadaşlar milli parklar , ogm,tabiat ve doğa gibi birimlerde çalışmaya başlarlar kpss puanına ek mülakat puanı bu atamaları etkileyen büyük bi faktör benim sizlere tavsiyem olan bir diğer ilerleme ise serbest orman mühendisliğidir ikna kabiliyetiniz ve enteraksiyonel bilginiz dereccesinde 2000 ila 20000 arasında kazançları oluyor

 15. ne var dedi ki:

  Arkadaşım yaptığınız yorumlardan tut fikirlere kadar her şey bilfiil yanlış orman mühendisliği bir kere kapanması gereken bir bölüm değil üzerine çalışılması gereken devlet atamasından daha çok özel sektöre yönlenen bir bölüm. Atanamazsınız demişsin 80 puan çıkarıp ön atamalara çalışırsanız atanmama olayınız zaten yok hani Türkiye’de bu kadar kolay atanabileceğin çok fazla bölüm yok. Derslerin zorluğuna gelirsek evet zor biraz fakat bunun tek sonucu üniversite öğrencilerinin gevşekliği. İtü’de okuyan bir öğrenci ya da herhangi bir İstanbul’da okuyan öğrenci normal çalışmayla geçebileceği dersler. Ayrıca Orman Mühendisi yangına gider evet ama nasıl?
  1 Koordinasyon görevini yapar
  2 Yangın esnasında olay yerinde bulunur
  3 Yangından sonra rapor tutar
  4 Yanan alanda ağaçlandırma çalışmasıyla ilgili çalışma sunar

  Dağ bayırda çalışma olayına gelirsek evet bayanlar için gerçekten zor dağı bayırı geçtim köylülerle uğraşmak zorunda kalacaklar fakat bakanlıklarda iyi ingilizceyle YDS’den 70 üstü alınabilecek bir puanla bakanlıklar her sene 5 alım yapsa da ne başvuru yapan var ne giden. Ayrıca İstanbul Üniversitesi dışında bir çok üniversitede akademisyen açığı var. Herhangi birinde akademisyen olarak hayatınızı sürdürebileceğiniz durumlar.

  İstanbul Üniversitesinde ulaşım evet gayet zor. Bu konuda bir şey diyemem. Üzerine Bahçeköy’de yaşayan insanlar da bir o kadar zorlu insanlar ve hani üniversite etkinliği derken ne hakkında konuştuğunuzu bilmiyorum fakat klüplerin etkin oldukları zaman gayet aktif bir hale geliyor. Üzerine IFSA üzerinden her sene ortalama 10 kişi Avrupa’ya ücretsiz 2 haftalık geziye de gönderiliyor üstelik yeterli Orman Mühendisliği öğrencisi başvuru yapmadığı için bu sene Peyzaj Mimarlığı öğrencileri gittiler. Okulu iyi bir hale getirmek her şeyden önce öğrenciden geçer.

  Tek sıkıntınız bu durumlarda bahar şenlikleri oluyor bu konuda da itünün şenlikleri oldukça başarılı.

  Okul hayatını es geçersek eğer mezuniyetten sonra her bölüm gibi iş hayatında sıkıntılar yaşamanız olası.
  Çünkü okumak için okuyanlar oldukça ne ingilizce ne program bilgisi yeterli insanlar oldukça bu bölüm her sene işsizlerini katlar.

  Siz bu kadar pasif ve kendine dikkat etmeyen öğrenci arasında iyi bir yere gelen öğrenci olmak ister misiniz ?

  O zaman adam gibi okunacak bir bölüm Orman Mühendisliği.
  Öyle gelir gelmez ahkâm kesmenin mantıksızlığına giren arkadaşlar da yok değil hani.

  Benim makine, inşaat gibi mühendislik bölümleri bitiren arkadaşlarım var emin olun iş hayatında çok farklı değiliz.

  Bu zamanda ya Ünivesiten çok iyi olacak ya da bir TIP bir Mekatronik Mühendisliği bir Hukuk gibi ekstrem bölümler bitireceksin.

  Hepinize seçimlerinizde hatalar yapmamanızı diliyorum.
  Kötü bölüm yok pasif yeteneksiz insan var diyorum.

  • Furkn dedi ki:

   Kardeş en iyi üniversite tercihi önce hangisi ulaşım -maddi-egitim… Gibi durumlara bakarak İstanbul ÜNİVERSİTESİMİ ,KTÜ, S.DEMİREL Mİ ? BİDE ERASMUS NASIL OLUYOR . FULL İNG BÖLÜM VARMİ???

   • Mustafa dedi ki:

    yukardaki arkadaş inanın hayal dünyasında yaşıyor. devletteki atamalardan habersiz sanırım. 10000 mezun var alınan kişi sayısı 100 civarında devlete. bu bölümü seçmek demek işsiz kalmak istiyorum demektir.

    • Kazım dedi ki:

     senede maksimum 20 kişi atama yapılıyor orman mühendisliği bu sene belki hiç olmayacak

Yorum Yazın