Web sitemize hoşgeldiniz, 18 Nisan 2018

İslam Nedir Kısa

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersinden karşımıza çıkacak konulardan bir tanesi İslam nedir kısaca, İslam ne demektir sözlük anlamı açıklıyoruz.

İslam; Son Peygamber Hz. Muhammed’in insanlığa ulaştırdığı dindir. Sözlükte ise; barış, huzur, güven ortamı sağlayan gibi anlamlar taşır.

İslam dinine benimsemiş kimselere Müslüman denir. Evrensel bir din olan İslamın amacı tüm insanlara ulaşabilmektir. Irk, renk ve köken ve zenginliğe bakmadan herkesi mutluluğun kaynağı İslama davet eder. Dünya için ahireti, ahiret için dünyayı terk etmeyi yanlış bulur. Her şeyde bir ölçüye uyulması, iyi ve faydalı işlerle uğraşılması gerektiğini ifade eder. İslamiyet, insanı faziletli kılan şeyin akıl olduğuna inanır. İlim öğrenmeyi ve ilimle uğraşmayı , ibadet gibi görür.

İslam Nedir Konusunda Sizler de Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Anonim dedi ki:

  İslam Kişinin kendisi ile kişinin toplumla ve kişinin Rabbi İle Olan ilişkisine İslam denir

 2. aral dedi ki:

  bence çok guzel

 3. İsmimi vermek istemiyom dedi ki:

  Teşekkürler bütün siteyi gezdim bu site sahada iyimis sağolsun cocuklar

 4. Recep dedi ki:

  İslam ALLAH Tarafından Beşeriyete Nebilere Resullere Vahiyle Kitaplarla Gönderilen İlahi Dindir.Bütün Resuller ve nebiler İslam Dinini Tebliğ için gönderilmiştir. .En Son İslam Resul ve Nebisi Hz Muhammed as.dır.İslam Dinine girenlere de Müslüman denir. ALLAH’ın gönderdiği Resuller tebliğ ettiği Din İnsanlar kendilerince değiştirip çeşitli Beşeri dinler uydurmuşlar her dinde kendi aralarında da mezheplere Tarikatlara Cemaatlere ayrılarak ALLAH’IN Saf Diniden Çıkmışlardır.Burada ki açıklamyada bakıyorum İslamı sadece Hz Muhammedle sınırlandırmışlar halbuki ALLAH Bütün Resul ve Nebilerini İslam üzerine göndermişti bir çok Ayette ALLAH İbrahimin Hanif olarak Milletinegirin o Müşrik değildi buyurmaktadır.Bir Ayeti kerimede de Bütün insanlarHanif fıtratı üzerine yaratılmışlardır buyurmaktadır. İnternette Dini sitelerin çoğu sadec İslamı Hz Muhammaele sınırlandırmışlar bazıları da sanki ALLAH’IN Başak başka dinler indirmiş gibi İlahi dinlerden birsidir demişler. Hrıstiyanlığı vs Dinler İnsanlar kendileri uydurmuşlardır.

 5. selenay dedi ki:

  gezdiğim sitelerdeki en kısa yazıyı bulmama yardımcı olduğunuz için teşekkür edrm.

 6. sumeyye dedi ki:

  bitane kısa bulursam şaşıcam zaten ee

  1. ismini vermeyen izleyici dedi ki:

   Islam daha kısa nasıl anlatılabilir!

   1. Anonim dedi ki:

    ISLAM ÇOK GUZEL BIR ŞEY

 7. celal dedi ki:

  saolun güzel bir bilgi din dersinden bana 100 puan verdi

Yorum Yaz

e okul