Web sitemize hoşgeldiniz, 23 Kasım 2017

İlköğretim 1. Sınıf Aşıları

İlköğretim 1. Sınıf Aşıları Nelerdir, İlköğretim 1. Sınıfta Hangi Aşılar Yapılır

Sağlıklı bir yaşam için aşı çok önemli bir kaynaktır. Özellikle çocuklarda insan vücudunun belli hastalıklara karşı dirençli hale gelebilmesi için doğru zamanlarda doğru aşıların yapılması çok önemlidir. Bu dönemlerde yapılması gereken aşılar vakit kaybedilmeden yapılmalıdır.

Aşı,  İnsan ve hayvanlarda hastalık yapma yeteneğinde olan virüs, bakteri vb. mikropların zararsız hale getirilerek, hastalık yapma karakterlerinden arındırılarak ya da bazı mikropların ortaya koyduğu zehirlerin etkilerini yok ederek sağlam insanların hastalanmamaları için vücuda yüklenen biyolojik maddelerdir.

DaBT-İPA ((Difteri, Aselüler Boğmaca, Tetanoz, İnaktif Çocuk Felci) Aşısı) ile KKK (Kızamık, Kızamıkçık, Kabakulak) aşısı ilk öğretim birinci sınıfta çocuklara yapılan aşılardır. Bu aşılar ilk okul döneminde çoklu bir ortamda fazlasıyla iç içe bulunan öğrencilerin hastalıklardan korunmaları için son derece gereklidir. Bu nedenle ilk öğretim birinci sınıftaki tüm öğrenciler bu aşılarla aşılanarak okullardaki sağlık problemlerinin önüne geçilmelidir.

saglikli-yasamak-icin-neler-yapmaliyiz

İlköğretim 1. Sınıf Aşıları Hakkında Sorularınızı Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Yasemin dedi ki:

  Anaokulunda aşı olduk. Şu an rahatsız antıbiyotık içiyor birinci sınıfta olabilirmi

 2. handan dedi ki:

  Kızım aşı oldu cuma gunu ama bi kolu şişti ve sertleşti etrafıda bayağı kızardı daire şeklinde ve üzerine dokunduğumda ateş gibi yanıyo ne yapmam gerekiyo bu normalmi

  1. Anonim dedi ki:

   Kizimin kolu sisti kizardi ne yapabilirim

Yorum Yaz

günaydın mesajları e-okul cuma mesajları doğum günü mesajları