Web sitemize hoşgeldiniz, 20 Mayıs 2017

Boşnak Dili ve Edebiyatı Bölümü Taban Puanları

Boşnak Dili ve Edebiyatı Bölümü Taban Puanları

2017 Yılında Üniversite bölüm tercihi yapacak olan ve Boşnakça bölümünü seçecek üniversite adayları için Boşnakça Taban ve Tavan puanları ile Boşnakça 2016 YGS LYS Yerleştirme Başarı sıralamasını sırasını bir araya getirdik … Bu puanlar 2016 Üniversitesi yerleştirme puanlarına göre elde edilmiş olup 2017 YGS ve LYS’ye girip tercih yapacaklar bu puanları göz önünde bulundurmalılar . 2016 2017 Boşnakça Taban Puanları ve Başarı Sıralaması Şöyle :

Üniversite Adı Bölüm Puan Türü Genel Kont. Genel Yer. Taban (En Küçük) Puan En Büyük Puan
TRAKYA ÜNİVERSİTESİ (EDİRNE) Boşnak Dili ve Edebiyatı DİL-2 20 21 228,36302 335,59493

Boşnakça Bölümü Taban Puanları 2016 2017, Boşnakça Başarı Sırası 2016 2017, Boşnakça Bölümü Olan Üniversiteler, Boşnakça Puanı 2016, Boşnakça Puan Türü, Boşnakça Bölümü Hangi Üniversitelerde Var, Boşnakça Kontenjanları 2016 2017

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. ayllin dedi ki:

  dil bölümü mezunu olmadan bu bölümü tercih edebilir miyiz

 2. elçin dedi ki:

  Sevindim… göçmenleri düşünen bu bolümü sevdim

 3. merakli dedi ki:

  Acaba bu bolum atamasi nasildir

 4. cemile dedi ki:

  Boşnakça bölümü hangi üniversitelerde var

 5. yagmur dedi ki:

  bu bölümü yazarken bir daha düşünün derim arkadaslar.çünkü gereksiz bir bölüm dilde secenek cok bu bölümü tercih ederken kendınızı yakmaın benden büyük tavsiyesidir.

  1. Ozan dedi ki:

   ilk bakışta evet gereksiz gibi gözüküyor ancak Boşnakça Sırpça ve Hırvatça aynı dil. Yugoslavya dağılınca bu ülkeler kendi adlarıyla dili tekrar isimlendirdiler. Yani boşnakça öğrendiğiniz zaman aynı zamanda Hırvatça ve Sırpça da öğrenmiş oluyorsunuz. böyle düşünüldüğünde birçok dilden daha fazla geçerliliği olduğu anlaşılıyor.

   1. istanbulu dinliyorum.. dedi ki:

    arkadaş eksik yazmış. eski Yugoslavyaya bağlı cumhuriyetlerden olan makedonya, kosova, karadağ ve slovenyada da bu dil konuşulup anlaşılabiliyor. cünkü o zaman bu ülkelerin ana dili idi. sadece 3 ülkede değl 7 ülkede bu dil kullanılıyor. ilgilenenlerin dikkatine..

 6. hasim dedi ki:

  boşnakça bölümü 4 yıllık fakültemidir?

  1. istanbulu dinliyorum.. dedi ki:

   evet dört yıllık, ayrıca öğrenciler bir sene mevlana programı ile yurt dışına gönderiliyor. birde bildiğim kadarıyla çift anadal programı ile başka bir bölüm daha okuyup iki diploma alma şansı var.

   1. merakli dedi ki:

    Esit agirlik mi acaba

Yorum Yaz

günaydın mesajları e-okul cuma mesajları doğum günü mesajları anneler günü mesajları