Bilimin Önemi İle İlgili Yazı ve Kompozisyon

Bilimin Önemi Nedir Kompozisyon, Bilimin Önemi İle İlgili Yazı

Bilimin Önemi

İnsanların deney ve gözlem yaparak sahip oldukları bilgi birikimine bilim denir. Bil sözcüğünden türetilmiştir, bellekte iz bırakan anlamına gelir. Evrende her alanda net bilgiye sahip olabilmek için mutlaka bilimden yararlanılır.

Bilimin bilgileri kesine yakın olsa da net değildir. Zamanla yeni bir tez ve kanıt öne sürülebilirse bilimsel bilgi değişebilir. Tarih bunun örnekleriyle doludur.

Bireysel ve toplumsal olaylara mantıklı çözümlerin üretilmesindeki tek yol bilimi kullanmaktır. Bilimsel düşünce ve araştırma yöntemlerinin uygulanması toplumları yenilikçi kılar. İnsanlar bilimsel düşünme eksikliği yüzünden diğer milletlerden geri kalır. Sorunların oluşması toplumda ekonomik ve sosyal sorunları da beraberinde getirir. Karmaşa ortamı oluşur.

Tekerleği keşfeden insan, günümüzde bilimsel gelişmelere ağırlık vermiştir. Her sorun bilimle çözülmüştür. Bilimsel bulgular toplumların gelişmesini ve bugünkü modern şeklini almasını sağlamıştır.

Bilim aslında yaratıcılığın ürünüdür. Yaratıcılık da hayalgücü ve düşünceyle ilgili bir kavram olduğuna göre bilim insanın duygularında başlar diyebiliriz. Bilimsel gerçekler insan bunu ortaya çıkartmadan önce de vardır. Sadece farkına varılması gerekir. Bunu başaran insandır. Bilimsel bilgi, binlerce yıllık araştırmayla günümüze kadar ulaşmış ve müthiş bir bilgi birikimine sahip olmuştur.

Bilimsel bilgiyi kullanmak, daha çok bilmek ve bilgiye sahip olmak istemek yaşamda başarı şansımızı arttırır. Bilimin amacı insan hayatını kolaylaştırmak ve Dünya’yı daha yaşanabilir bir hale getirmektir. Bunu başaran toplumlar Dünya’nın önde gelen toplumları olacaktır.

Bilimin Önemi İle İlgili Kompozisyon Hakkında Yorumlarınızı ve Sorularınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

22 Yorum Yapılmış “Bilimin Önemi İle İlgili Yazı ve Kompozisyon

 1. Çok güzel bizde sınıfımızda bilim ve sanatı yarıstırıyoruz odev için cok güzel teşekkürler

  1. ya harika öğretmen ödev vermişti güzel olucak 9 satırını bile şimdiden yazdım :d
   TEŞEKKÜRLER <3

 2. hiç sevmedim im bişrdaha bu siteye girmem hem ben tek bilim değil bilim ve teknoloji istedim

 3. ya aslında bana lazım olan bilim ilgili proje yapcam da lutfen onuunla ılgılı seyler paylasırmısınızz ? acıll.. (:

 4. sayfanızı hiç sevmedim ve ben sadece bilim ile ilgili yazı değil bilim teknoloji ile yazı istedim bir daha bu siteye girmem ve girmelerini istemem bu kadar kötü bir sayfa görmedim hayatımda.

  1. bence çok güzel ceren saçmalıyor iyi bir sayfa yarınki duruşma ve tartışmada yarayacak

   1. aynen bu sitede yazılanlar yarın ki muazzamda şey aslında ismini tam olarak anlayamıyorum edemiyorum. ama o duruşmada bana çok yardımcı olacak çok sağolun çok teşekkür ederim.
    sağlıcakla kalın tekrar teşekkür ederim.

 5. Çok sağolun . Gerçekten çok işime yaradı ve çok güzel , anlamlı yazmışsınız. Kendine özgü ayrı bir havası var sanki.

Bir Cevap Yazın

Top