Web sitemize hoşgeldiniz, 23 Eylül 2017

Atatürk’ün Milli Mücadele Döneminde Karşılaştığı Zorluklar

Hepimizin de bildiği gibi Mustafa Kemal Atatürk, Türk milletinin ulu önderi ve kurtarıcı kahramanıdır. Atatürk, Türk devletini bulunduğu uçurumdan kurtarmıştır ve bu süre zarfından da bir çok engellerle karşılaşmıştır.

kurtulus_savasiÖzellikle Kurtuluş savaşı dönemlerinde ülkenin her köşesi işgal altındaydı ve bu sırada da millet milli bir ruhla ülkeyi düşman işgalinden kurtarmak için dört elle çalışmıştır ve ülke adeta yaşamak için savaş veriyordu.

Mustafa Kemal Atatürk’ün milli mücadele döneminde karşılaştığı en büyük engel ise İstanbul Hükümeti idi. Çünkü İstanbul Hükümeti Atatürk’ün milli mücadele yolundaki çalışmalarına sürekli taş koymaya çalışıyordu ve engellemek istiyordu ve İstanbul Hükümeti bu amaçla Mustafa Kemal başta olmak üzere milli mücadele sürecine katılan herkesi idam cezasına çarptırdı. Ancak bu dönemde düşman işgalleri hız kesmeden devam ediyordu ve çıkan isyanlar gönüllü birliklerin savunma yapmasını daha da zorlaştırıyordu.

Tüm bu zorluklara rağmen Mustafa Kemal Atatürk ve Türk milleti düşman ile dişe diş savaşmıştır ve ülkeyi düşman işgalinden kurtarmak için çabalamıştır.

Atatürk’ün Milli Mücadele Döneminde Karşılaştığı Güçlükler Hakkında Bilgi Verdiğimiz Yazımız İçin Yorumlarınızı Aşağıdaki Yorum Kısmından Hemen Bizlere Yazabilirsiniz. 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. melis dedi ki:

    ödevim bitti ya süpersiniz çok beğendim.

Yorum Yaz

günaydın mesajları e-okul cuma mesajları doğum günü mesajları