Web sitemize hoşgeldiniz, 21 Mayıs 2017

Adalet Bölümü Nedir Tanıtımı

Adalet Bölümü Nedir Tanıtımı

 

Üniversite sınavlarına hazırlanan ve Adalet bölümünü seçmeyi düşünen adaylara bu meslek hakkında bilgileri, puanlarını ve mesleğin geleceği hakkında bilgileri derledik. İşte Adalet Bölümü –  Mesleği hakkında bilgiler :

Adalet Bölümü Tanıtımı:

Adalet programının amacı hakim ve savcılara yardımcı elemanlar yetiştirmektir. Mezunlar, mahkemelerin yazı işleri müdürlüğü veya yardımcılığı; icra memurluğu veya yardımcılığı görevlerine atanmaktadırlar. Ayrıca infaz kurumlarında müdürlüğe kadar yükselebilen görevlere getirilebilirler. Yüksekokul mezunları resmi veya özel bankalarda, çeşitli kamu ve iktisadi kuruluşlarında, özel iktisadi işletmelerde oldukça kolay iş bulabilmektedirler.

Programın Amacı: Adalet programının amacı, hakim ve savcılara yardımcı elemanlar yetiştirmektir.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler: Adalet yüksekokullarında öğrencilere adalet hizmetlerinin gerektirdiği nitelikler göz önünde bulundurularak teorik ve uygulamaya yönelik bilgiler verilir. Yüksekokulda kamu hukuku ve özel hukuk bilgisi, hukuk bilgisi, hukuk usulü bilgisi, ceza ve ceza usulü bilgisi, icra-iflas bilgisi, avukatlık ve noterlik mevzuatı, mali mevzuat, hukuk dili, adli tıp, infaz bilgisi, kalem mevzuatı gibi hukuk bilgilerinin yanı sıra, daktilografi, Türkçe, yabancı dil, muhasebe,işletme yönetimi, arşiv ve dosyalama teknikleri gibi teorik ve uygulamalı dersler okutulmaktadır.

Gereken Nitelikler: Sosyal Bilgiler Adalet Yüksekokulunda okumak isteyen bir öğrencinin hukuk alanına ilgi duyan, Türkçe, derslerinde başarılı, titiz, dikkatli ve sorumluluk duygularına sahip bir kimse olması bu alandaki başarısını artıracaktır.

Mezunların Kazandıkları Ünvan ve Yaptıkları İşler: Adalet programını bitirenlere “Adalet Meslek Elemanı” ünvanı verilir. Adalet meslek elemanı mahkemelerde, icra dairelerinde, infaz kurumlarında, vatandaşların başvurularının mahkemelere iletilmesi ve yargıçların aldıkları kararın uygulanması gibi konularda gerekli işlemleri yürütürler.

Çalışma Alanları: Adalet yüksekokulu mezunları mahkemelerin yazı işleri müdürlüğü veya yardımcılığı; icra memurluğu veya yardımcılığı görevlerine atanmaktadırlar. Ayrıca infaz kurumlarında müdürlüğe kadar yükselebilen görevlere getirilebilirler. Yüksekokul mezunları resmi veya özel bankalarda, çeşitli kamu ve iktisadi kuruluşlarında, özel iktisadi işletmelerde oldukça kolay iş bulabilmektedirler.

Adalet Nedir, Adalet Ne İş Yapar, Adalet Maaşları, Adalet İş İmkanları, Adalet İş Çalışma Alanları, Adalet Mesleği Hakkında Bilgiler, Adalet Bölümünün Geleceği, Adalet Bölümünü Seçecek Olanlarda Nasıl Özellikler Olmalı, Adalet Bölümü Tercih Edilir mi, Adalet Tanıtımı, Adalet Kazanç Durumu ve İş Olanakları, Meslek Rehberi, Adalet Mezunları Ne İş Yaparlar , Adalet Mezun Olduktan Sonra İş İmkanı Nerede Çalışırlar, Adalet İş Bulma Durumu

> Adalet Bölümü Hakkında Sorularınızı ve Yorumlarınızı Aşağıdan Anında Yazabilirsiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Reyhan dedi ki:

  Kötü gibi bir bölüm sakın yazmayın yıllarınızı heba etmeyin 😥…

 2. Robin dedi ki:

  Arkadaşlar ygs 3 puanım 265 okul puanıyla beraber 307 felan olacak başarı sıralamam da 399 bin sizce yerleşebilir miyim??

 3. Adalet mezunu dedi ki:

  Adalet mezunu olupta kpss girip yetmiş alamazsaniz bi defa katiplik işini unutun adliye hayatı yok demektir o yıl için diğer kpss den70 alana dek .üstelik 70 puanla da bitmiyor bu sadece başvuru için torpil olmadan kâtip olmak yine zor neyse diyelim ki katip olamıyoruz alamadık 70 puan Başvuru bile yapmaya hakkımız yok napicaz peki özel kalemde yazi işlerinde çalışmak içinde yine torpil lazım çünkü bu kurumlara açıktan atama yapılıyor biri diyecekki şunu şuraya alın bitti olay bu .bide özel bankalara falan adalet mezunu aldıklarını hiç görmedim okadar bankacılık okuyan varken niye alsınlar dimi akıllı olmak lazım .özellikle bu yıl zaten sağlık mezunu değilsen lise ve onlisans dan alım yok hep lisans oldu gelecek sene de derlerki yüksek lisans yapmış olanlar şuraya başvurabilir. Biz neden iki yıl okuduk niye yok baraj puanlar yok yaş sinirlarini haddinden fazla aşağı cekmeler. Üniversite peşinde koşacagima keşke para kazanma nin yollarını arastirsaydim özel sektörde tutunmaya gayret etseydim.yazık bu ülkenin okuyan evlatlarina yazık. ..

 4. Anonim dedi ki:

  KPSS ile mi alıyor?

 5. Anonim dedi ki:

  İcra müdürlüğü sınavları kalktı mı ?

 6. Devran dedi ki:

  Arkadaşlar benim ygs3 puanım okul puanıyla birlikte 250 sizce adalet gelirmi ?

 7. Tuğçe dedi ki:

  Ham puanim 243 adalete yerlesebilir miyim ???

  1. Devran dedi ki:

   Siz bir bilgi aldinizmi benim puanimda size yakın sizce gelirmi ?

  2. goktas mehmet dedi ki:

   ham puan 300 üzeri ve okul puanıyla gelir ancak böyle yeter

  3. Emre dedi ki:

   Gelmez. 320yle yerlestim ben ygs3 ile

 8. sht dedi ki:

  Arkadaşlar ben adalet istiyorum ama yazdıklarınız beni korkuttu

 9. Sümeyye dedi ki:

  Adalet bölümü ygs3ten aldığına göre sözel değil mi??

 10. Mustafa dedi ki:

  Bi şey sorcam arkadaşlar adalet puanla mı alıyor yoksa başarı sıralaması mı önceliği?

 11. ebru dedi ki:

  Adalet acik ogretimlemi aliyor

 12. ss dedi ki:

  Merhaba. adalette 2 yıllık ile 4 yıllık bölümün arasındaki fark nedir?

  1. yasin dedi ki:

   4 yıllık varmı??

   1. Merve dedi ki:

    4 yıllık adaletler var ama az ve hukuk ile aynı puandalar neredeyse.4 yıllık adalet mezunu olursan formasyon alıp hakim ve savcı olabiliyorsun.eğer 2 yıllık adalet olursa dgs ile hukuğa tamamlama imkanın var yada memur

   2. barışAdınız ... dedi ki:

    4 yıllık yaparsan avukatlıktır

 13. Muhammed dedi ki:

  Arkadaşlar benim puanım 348 sizce tercih yapıp hukuka geçiş yapabilir miyim ??

  1. Merve dedi ki:

   2 yıllık adalet düşünüyosan eğer o puanın bi önemi yok adalet bölümünü bitirip dgs sınavına girmen gerek 400 üzerinden an az 310 alman gerek hukuk için

  2. Emre dedi ki:

   Özel dusunursen 348ile hukuka girebilirsin zaten. Adaletten gecis icin ugrasma zor

 14. Adaletçi dedi ki:

  Kardeşim inanmayın yok 250 ile girlirmiş bilmem ne, ben 2013 yılında 390 ile girdim ama ek yerleştirmede 370 e kadar düştü. Erciyes üni.
  İş konusuna gelince, 2015te mezun oldum 2016 da devlete yerleştim. 2014kpss den 82 aldım ve 3. Denememde yerleştim. Özel sektörde iş ararken lise mezunundan farkınız olmaz benden söylemesi. Katip veya gardiyan alımlarında da öyle aman aman bi artısı yok. Benim kazandığım yere 60 kişi alındı 6 tanesi adalet mezunu 54 ü lise ve diğer myo lar karışık. Ben sizin yerinizde olsam eğer hukuk istemiyorsanız bu bölüm yerine teknik bir şey okurdum. Elektrik bilgisayar gibi. Ben şimdi diyorum keşke elektrik veya bilgisayar okusaydım. Bu bölümler teknik kadro yani maaşları 3500 civarı, tabi kpss den 85 falan alırsanız.

 15. serdar dedi ki:

  arkadaslar adalet bolumunu bitirdikten sonra hukuk a gecersem kaç yıl daha egitim görcem cevaolarsanız sevınırım

  1. Onur dedi ki:

   Devket okulu olursa hukuk 1 den basliyorsun bazi ozel okullar bildiğim kadari ile hukuk 3 baslatiyor

  2. Reyhan dedi ki:

   4 yıl daha okuman gerekiyor çünkü hukuk fakültesi seni yeni gelen öğrenci gibi karşıyorlar sadece birkaç ünide 3 den devam ediyorsun diye biliyorum cumhuriyet üniversitesiydi yanlış hatırlamıyorsam

  3. Merve dedi ki:

   Karatay ve beykent gibi bazı özel üniversiteler 3.sınıftan başlatıyor ve beykent %50 burs imkanı da sağlıyor.Kocaali Akdeniz gibi bazı devlet üniversitileride 3.sınıftan başlatıyor.Marmara da 2.sınıftan başlatıyor

 16. Tılsüm dedi ki:

  2 Yıllık var diyor hoca bu bölümün 4 yılı yokmuş dogrumu? ygs3 297 girebilirmiyim bir yere yardımcı olun lütfen

  1. Merve dedi ki:

   4 yıllık adalet bölümleri var ama hukuk ile aynı puandalar neredeyse

 17. Sshd dedi ki:

  Ygs 370 sizce tercih edeyimmi atamasi iyimi

 18. ruken dedi ki:

  Adelet bölümünü bitiren bir öğrenci hukuka geçiş yapabilirmi os bulma imkanı yüksekmi

 19. Esma dedi ki:

  Arkadaşlar ygs3 puanım 382 bu bölüme girebiliyorum bu bölümden hukuğa geçiş yapabiliyormuyum?
  Cevaplarsanız sevinirim?

  1. serdar dedi ki:

   iki yıllık adalet bölümünden DGS sınavında başarılı olunduğu takdirde geçiş vardır. başarılar dilerim.

 20. Esma dedi ki:

  Arkadaşlar ygs3 puanım 382 rahatlıkla bu bölüme girebiliyorum bu bölümden hukuğa geçiş yapabiliyormuyum cevaplarsanız sevinirim?

 21. merve dedi ki:

  üstelik rahatlıkla iş bulabiliyorsunz olumsuz yorumlara takılmayın

  1. derya Adınız ... dedi ki:

   ben 2017 sınavına girdikten sonra düşündüm halk diliyle biraz açar mısınız nasıl bir meslek kötü yanları neler

 22. merve dedi ki:

  280 üstü puanla rahatlıkla girebilirsiniz benim okuduğum yerde 270 küsurla bile giren var

  1. İdil dedi ki:

   Nerede okuyorsunuz?

  2. Gokce dedi ki:

   Hangi üniversite acaba? Bende bu bolume tercih yapicamda

   1. Asya dedi ki:

    Benim puanım 312 gidebiliyo muyum?

  3. merve dedi ki:

   kastamonu da ama küçük bi ilçesi eğer güzel bi yerde okumak istiyorsanız yazmayın derim ama sırf amaç okumaksa gezmek tozmak değilse yazabilirsiniz 312 yle rahatlıkla gelir üstelik seneye de diğer seneye de alım çok olur yani iş bulma olanağı çok yüksek

   1. Abdullah dedi ki:

    Hukuğa gecis zor.icra mudurlugu sinavlari da kaldirildi.her lise mezunu katip,mubasir olabilir.özel sektor de bu bolumu okuyanın farkı nedir ?

 23. Xxx dedi ki:

  Arkadaşlar bn bu bolumu okuduktan sonra hukuga felan geçmeyi dusunuyorum sizce iyi bi bolum mu veya dgs faln zor oluyo diyolar bi bilgisi olan bişyler soyleyebilirmi

 24. Simaaa dedi ki:

  Selamn aleykm arkdslar ygs 3 263 okuln verdqi puanla 307 oluyr szce adalt qelr mi

 25. b dedi ki:

  Ölmüşüz de ağlayanımız yok :'(:-(:-(:-(

 26. Zeho dedi ki:

  Bu sene çok tercih edilebilecek bi bölüm olacağını düşünmüyorum adaletçilerin sayısı artık oldukça fazla tabi ki sınavla icra memuru infaz memuru yapıyorlar yani üniversite okuduktan sonra yine sınav gerçi ülke düzeni sınava dayalı her neyse arkadaşlar siz siz olun adaletten uzak durun benden söylemesi

 27. Cafer dedi ki:

  Benim obp yile 265 puan oluyorr. İki yillik geliyor. İki yil bittikden sonra napiloyor?

  1. Cere dedi ki:

   Açıköğretim den devam edebilirsiniz veya dgs ye girip devam edebilirsiniz

 28. kral dedi ki:

  Ben i halt anlamadm turkiyede hic bisey okunmuyo nereye yonelsek atamasi kotu bu ne ya

  1. yavsak hakan dedi ki:

   helal olsunnnn

 29. merve dedi ki:

  Ataması fln varmı yani iş olanağı nedir

 30. merve dedi ki:

  Ataması fln varmı ya i is olanağı nedir

 31. Melisa dedi ki:

  Arkadaslar örgün olarak adalet okuduğumuz da staj yapiliyor mu okuduğumuz yıllar icersinde

  1. Mücahit dedi ki:

   Bende bu bölümü çok istiyorum staj hakkında da bi bilgim yok YGS 276 girebilirmiyim bilmiyorum

  2. Kaan dedi ki:

   Iki yil icinde resmi yada ozel bir yerde staj yapmak zorundasin

 32. Hatice dedi ki:

  Arkadaslar ben addalet bolumunu istiyorum tam olarak ne is yaptigiyla ilgili ve atamalariyla ilgili bilgi verirmisiniz

 33. arzu dedi ki:

  Tüm meslek lisesi öğrencileri sınavsız geciş yapabiliyor mu bu bölüme ? Ben bilişim sistemleri okuyorum sinavsiz gecis yapabilirmiyim

 34. Erkan dedi ki:

  Yaw bn de bi baltaya sap olurum diye seviniyodum ne yani adalet te is yok.mu ? Vay ben nerelere gidemmm

 35. ramazan dedi ki:

  Adalet okumak isteyen arkadaşlar kararınızı vermeden önce adalet okumak oldukca kolay ve iş imkanı oldukca cok pek işssizlik sıkıntısı çekmiyorsunuz ama maaş oldukça düşük 2250 alıyorlar bu polis öğreten maaşo ble 3500 olmuşken 2 yıllık okuyup 2250 tl maaş alcama 2 sene daha calısır tm hukuk okurum daha iyi .

 36. selvi ak dedi ki:

  bizim okulda adalet bölümü açılıyor ben bu bölümü seçersem avukat savcı vb. gibi meslekler olabilirmiyim.:))

  1. Basak dedi ki:

   Hayir savci hakim yardimcisi olabilirsin avukat savci olmak istersen hukuk fakultesine gitmen gerek

 37. beyza bhc dedi ki:

  arkadaslar ben lise son sınıf öqrencisiyim ygs ye hazırlanıyorum etraf8mda ki herkes benden hukuk okumamı istiyo ama hukuk bana cok aqırmıs qibi qeliyo adalet okumak istiyorum 2 yıllık bölümden bisey cıkmaz diyolar aranızda adalet okuyan var mı üniversite ortamı derslerin aqırlıqı ve is bulma imkanı nasıl detaylıca bir bilqi verirsenız sevinirim

  1. figenAdınız ... dedi ki:

   beyzacım ben adalet myo mezunuyum kesinlikle okumayın derim açıktan okuyun ilki iş bulmak cok zor ya hukuk bürolarında gider çalışırsın avukat tüm işlerini sana yıkar yada gider katip olarak adliyede başlarsın fakattt cok ama cok zor okadar mezun varki bir adliyeye girmende cok zor git hukuk oku olmadı adaleti açıktan okuyup farklı bir bölüm sec derim ben

 38. beritan dedi ki:

  Mrb arkadaşlar bu yazimi gören ve bu konuda bilgili olan biri yardimci olursa sevinirim arkadaslar ben ygs ögrencisiyim hukuk istiyorum ama cok zor gelme imkani cok dūşuk acaba ben adalet bölumunu okuyup dgs çalisip hukuk bölumu okuyabilirmiyim bunun icin ne yapmam gerek yardimci olun lutfen diyelimki adalet bölumunu seçtim örnegin dicle universtesine gitim bu cok önemlimi hangi ūniverstede okudugun adalet bölumu okuyan icin önemlimi arkadaslar yada hayalimden vazgecim başka birseymi okuyayim

  1. tolga dedi ki:

   adalet bölümu için boşuna ugraşma hukuk icin lysden gir niye hukuk icin 2 yilliklarda surunup isini sansa birakiyosunki tm3den hukuk yap puan 400 olmazsa sosyal hizmetleri sec ondada 3 milyar maasla basliyorsun

 39. nur dedi ki:

  Merhaba arkadaşlar ben ticaret meslek lisesinde 9.sınıfta okuyorum bu yıl bolum secicez adaleti secmeyi dusunuyorum sizce adalet bolumunun kadrolu işte çalişabilirmi

 40. rabia dedi ki:

  buradaki arkadaşlara sesleniyorum adalet hakkında öğrenmek ıstedıklerınız dahılınde veya hukuk düşünenler ıcın …. arkadaşlar 2 yıllık unıversiteye unıversıte demem dıyen arkadasda avantajlarından haberdar degıl sanırım… arkadaşlar hukuk düşünenler adalet tercıh edın iş olnakları oldukça yüksek ve hukuka geçiş var devlet bıze her ımkanı sundu … Adalet programını bitirenlere “Adalet Meslek Elemanı” ünvanı verilir. Adalet meslek elemanı mahkemelerde, icra dairelerinde, infaz kurumlarında, vatandaşların başvurularının mahkemelere iletilmesi ve yargıçların aldıkları kararın uygulanması gibi konularda gerekli işlemleri yürütürler.
  Adalet yüksekokulu mezunları mahkemelerin yazı işleri müdürlüğü veya yardımcılığı; icra memurluğu veya yardımcılığı görevlerine atanmaktadırlar. Ayrıca infaz kurumlarında müdürlüğe kadar yükselebilen görevlere getirilebilirler. Yüksekokul mezunları resmi veya özel bankalarda, çeşitli kamu ve iktisadi kuruluşlarında, özel iktisadi işletmelerde oldukça kolay iş bulabilmektedirler

  ayrıca Anadolu unıversıtesınde ıse sınavsız kamu hukuku okuyabılırler tekrar altını cızerek soluyorum adalet ten hukuka geçiş var … :)

  1. yıldızAdınız ... dedi ki:

   Rabia hanım artık anadolu ve diğer üniversitelerde yds sınavı olmadan bölüm seçemiyorsunuz. Ayrıca adaletten hukuk bolümü yok. Kamu yönetimi var.( Aöf olarak)

 41. beyza nur dedi ki:

  şimdi ben çok proglamlı liseye geçtim tam emin değilim ne olim diye .hukuk çok istiyordum yani avukat olmak istiyordum ama bu liseye gittiğim için olamıyorum.ADALET BÖLÜMÜ VAR BU MESLEK TE ben ne olduğunu bilmiyorum açıkcası adalet bölümünü okursak ne olabiliyoruz .nerden işe girebiliyoruz ve bunun maaşı ne kadar acaba sorumu cevaplarsanız çok memnun olurum açıkcası bana yardım etmiş olursyunuz teşekkürler.

  1. emre dedi ki:

   liseden mezun olduktan sonra 2 yl düz üniversiteye gittikten sonra dikey geçiş sınavıyla gerekli puanı alırsan tercihini yapıp hukuk fakültesine yerleşebiliyosun

 42. beyza dedi ki:

  şimdi ben çok proglamlı liseye geçtim tam emin değilim ne olim diye .hukuk çok istiyordum yani avukat olmak istiyordum ama bu liseye gittiğim için olamıyorum.ADALET BÖLÜMÜ VAR BU MESLEK TE ben ne olduğunu bilmiyorum açıkcası adalet bölümünü okursak ne olabiliyoruz .nerden işe girebiliyoruz ve bunun maaşı ne kadar acaba sorumu cevaplarsanız çok memnun olurum açıkcası bana yardım etmiş olursyunuz teşekkürler.

 43. ceylan dedi ki:

  Burdan erhan cığıma buğrama sesleniyorum hadi bekletmeyin beni şekerim

 44. ceylan dedi ki:

  Hadi şekerler cevap verin bekleyecek sabrım kalmadı ı

 45. ceylan dedi ki:

  Merhabalar şekerler bende açık lise son sınıf öğrencisiyim ygs giricem de sizce hangi bölümü seçeyim cevap veren herkese teşekkürler öpüyorum sizi cicişler

 46. burcu dedi ki:

  Ben lise mezunuyum adalet tercih etcem sizce etmelimiyim.mezun olunca iş imkanı nasıl bana yardımcı okun lütfen

 47. Merve dedi ki:

  Ayrıca 2 yıllık üniversiteden bisey olmaz ben ona üniversite demem 4 yıllık olmadiktan sonra 2 yıl okuyorlar ben univetsiteliyim oluyor 4 yıl okuyanlar boşuna mi okuyor buradaki adalet okuyanlar okumayinı yazık

  1. rabia dedi ki:

   bence sen 2 yıllıgıı dusuk görme kardesım bu ıkı yıllık lıların avantajlarından haberdar degılsen ne yapalım yanı burda herkesı zaan altında bırakıp burdakı ınsanlara bılgııszlıkten yola çıkıp bılgı verme …

  2. merve dedi ki:

   tatlım emin ol adalet bölümü kimi 4 yıllıklara bedel burada milletin kafasını bulandırma

 48. Merve dedi ki:

  Yok boşuna okumayı başka bölümlere yonelin

 49. Melike dedi ki:

  Ben lise son sınıf öğrencisiyim aslında hukuk okuyup avukat olmak istiyorum ama adalet okusam hukuğa geçme gibi bi şansım var mıdır acaba cevap verirseniz sevinirim.

 50. ayşenur dedi ki:

  iş olanakları ve maaş durumu nedir

 51. Ayşe dedi ki:

  Arkadaşlar bu bölümden örgün öğretim olarak mezun olanlar var mı ya da tanıdıklarınız? Ne diyorlar? Bu bölüm zor mu ve okumaya değer mi?
  Lütfen bilgisi ve duyumları olanlar bir şeyler söylesin.

 52. Cenk demir dedi ki:

  Mrb kardeslerim ben ygs 3 .372 ygs 4. 360 ygs 5 370 tm3 345 hangi blumu vereyim parasi iyi olsun ve onu acik olsun

 53. Sadiye dedi ki:

  Adalet bolumu icin meslek cikisli olmak mi gerekiyo ?

  1. merve dedi ki:

   hayır ben düz lise mezunuyum

 54. Yıldız dedi ki:

  251 puanla aöf adalet gelir mı ?

 55. Gökhan dedi ki:

  Merhaba abilerim, kardeşlerim

  – Ben engelli bir bireyim yapacağım meslekler sınırlı olduğu gibi YGS’den aldığım puanda çok düşük, önümde 2 seçenek var ya bankacılık okuyacağım yada adalet okuyacağım siz hangisini tercih edersiniz?

  1. eğitim danışmanı dedi ki:

   adalet okuyun

 56. berat dedi ki:

  la sen adalet okumadan bi yazışını düzelt ergen..okuma boşver

 57. berT dedi ki:

  La senden adaletci olsa ne yazar git bi yazisini degistir ergen

 58. smyy dedi ki:

  Ben bu bölümü okumayı çok istiyorum ancak benim kafamı çok karıştırdilar açık öğretim mezunları için fırsat tanımıyo lar dediler ama örgün ide olsan ataması yok kâtip alımı yapılmayacak artık diyolar

 59. kübra dedi ki:

  lise son sınıf ögrencisiyim bü bölümü secmek istiyoruö ıyı bı bolum mu ıs olanakları nasıl bilgi verirseniz iyi olur

 60. Emine dedi ki:

  iş olanakları hakkında bilgi alabilirmiyim birde burslu falan yazıyor bazılarında ben Atatürk ünv. istiyorum 292(ygs3) ile alıyor ben herhangi bir ücret ödeyeck miyim kazanırsam (harç ücreti gibi)Cevaplarsanız sevinirim.

  Teşekkürler…

 61. Nasmina dedi ki:

  Arkadslar bn iki yillik adalet okumak istyrm cewrmdekilerde ii deql is imkani feln yok deniliyo bnde bu konuda pek bi bilqm yok bilqisi oln beni bilqlendrirdse sewnirm..

  1. mağdur dedi ki:

   zamanında iş imkanı cok olmmuş olsada şuan açıköğretmlilerden dlayı önü kapanan bir bölüm oldu. bende adamet bölüm mezunuyum…

 62. kadir dedi ki:

  Adalet bölümüne 366 puanla nasıl geciş yapabiliriz

 63. Ebru dedi ki:

  Adalet bölümünü 2 yıllık okuduktan sonra ki iş imkanları nelerdir? Hangi pozisyonlarda görev alınabilir ?

  1. k dedi ki:

   Icra müdür yardımcısı
   Katip
   Adalet Bakanlığı ve mahkemelerde personel
   Dikey Geçiş ile hukuk fakültesi ogrencisi
   ..olabilirsiniz

 64. güllü ilik dedi ki:

  Ben imam hatip lisesi son sinif ogrencisiyim adalet meslek yuksek lisesinde okumk icin belirli bir kriter varmi varsa nler bana yardimci olurmusunuZ

  1. k dedi ki:

   Lise mezunu olmak. Senun icin yeterli. ..
   Acijtan okuma imkanı da vr

 65. bugra arıcan dedi ki:

  Ben açıktan adalet okuyorum 1. sınıf öğrencisiyim bölüm bitince özelden 3. sınıftan hukuka geçmeyi düşünüyorum

 66. erhan dedi ki:

  düzlise son sınif ögrencisiyim gitmeem iyimidir

 67. Emre dedi ki:

  bn bu sene 8.sınıf öğrencisiyim bu sene kütahya adalet lisesne gideceğim yani bnm işim koly olck adalet lisesindemi staj grysn

 68. Şengül dedi ki:

  ben bu bölümü açıktan okumak istiyorum ama kpss ye girmeden de bi iş sahibi olabiliyo muyuz.müdürlüğe kadar yükselebilmek için kpss şart mı yani

 69. selime dedi ki:

  adalette okumak için lise mezunu olmam gerekiyormu ?

 70. Ayşe dedi ki:

  adalet bölümü okumak istiyorum 40 yaşındayım. okumuş olmak için mi okurum yoksa bu yaşta bile iş imkanı varmıdır…

  1. k dedi ki:

   Dikey Geçiş sinavi ile bir unv. Geçebilirsiniz. Bitirdiginiz hukuk fakültesi sonrasinda yaşınızin engel olacaği isler hariç avukatlik vs. Yapabilirsiniz. ..

 71. muzeyyen bagcecı dedi ki:

  Ben acık unuversteden adalet bolumu okumak ıstıyorum mezun olduktan sonra ıs ımkanlarını merak edıyorum okuyan yada mezun olan var mı yada nerden bılgı alabılırım

  1. Merve dedi ki:

   Boşuna okumayin müzeyyen bagceci

  2. Merve dedi ki:

   Ben tipciyim ve bu bölüme girenler çok pişman ama illa okucam dersen secersin birde dersler çok zormus

   1. Sefa dedi ki:

    ya ben adalet düşünüyorum lise 4 deyim moralimizi bozma :)

Yorum Yaz

günaydın mesajları e-okul cuma mesajları doğum günü mesajları anneler günü mesajları