23 Nisan Hakkında Kısa Bilgi

23 nisan hakkında kısa bilgi hakkında bilgi kısaca

Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde Türk milleti ve Türk askerleri Kurtuluş Savaşı’nda büyük bir zafer kazandı. Düşmanın topraklarımızdan atılma sürecinde 23 Nisan 1920’de TBMM Ankara’da açılmıştır. Düşman askerleri topraklarımızdan çıkarıldığında da cumhuriyet ilan edilmiştir.

Atatürk TBMM’nin açıldığı bu önemli günü Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak ilan etmiştir. Her yıl bu neden 23 Nisan günü ülke çapında özellikle çocuklar tarafından coşku ve sevinçle kutlanmıştır. 23 Nisan dolayısıyla okullarda ve alanlarda törenler yapılır. Adından da anlaşıldığı gibi bu bayram sadece çocuk bayramı değildir. Aynı zamanda bağımsızlığımızın ve ulusal egemenliğimizin sembolüdür. 23 Nisan günü gelmeden önce sınıflar süslenir. Kutlama törenlerinde 23 Nisan’ın anlam ve önemini belirten konuşmalar yapılır, şiirler okunur, şarkılar söylenir. Çocuklar sevindirilir ve tüm yurtta coşkulu kutlamalar yapılır.

23 Nisan Hakkında Kısa Bilgi Vikipedi Hakkında Yorumlarınızı Hemen Paylaşabilirsiniz.

13 Yorum Yapılmış “23 Nisan Hakkında Kısa Bilgi

  1. Pazar günü 23 Nisanı kutladık, ben de buradaki bir bilgiyi konuşmamda okudum. Çok güzel ☺☺

  2. bu ödevim için çok uzun biraz daha kısa olsaydı daha güzel olurdu ama yinede teşekkürler işime yarayabilir.

  3. İlk defa bukadar kısa bilgi görüyorum ve tşk😉😉😉😉😉😉😉😉

  4. 23 nisan yaklaşırken çocukları en çok ne mutlu eder biliyor musunuz? bütün notlarının 100 olması ama benimki çok kötü be dostlar :(

Bir Cevap Yazın

Top