Yüz Vermek Deyimi ile İlgili Hikaye

Aşağıda yüz vermek deyimi ile ilgili hikaye kısaca olarak ele alacağız.

Hayatta her şey istediğimiz gibi gitmiyor. Bunun üstesinden gelmek için insanlar kendilerince bazı çözümler üretirler. Bu çözümler geçim kaynaklarının da iyileşmesini sağlar. Bu bir hayatta kalma mücadelesi olarak bilinmektedir. İnsanlar zor günleri kolaylıklarla aşmak isterler.

Ben de hayatımda zorluklar yaşıyordum. Biraz gururlu bir kişiliğim vardı. Kimseden yardım almaktan hoşlanmazdım. Çünkü kimseye borçlu kalmak ya da kendimi borçlu hissetmek istemezdim. Bu nedenle kendi işimi kendim yapmayı yeğlerdim. Hayatım boyunca kimseye yüz vermedim. Kimseyle iyi olmadım, aile bile kurmadım. Akrabalarımdan da uzak yaşadım.

Yalnız çok zordu. Bu da hayatımdaki zorluktu. Bu sorunu aşmanın bir yolu olmalıydı. Bir gün aklıma kütüphaneye de yakışır diye bir kedi almak geldi. Gittim ve bir kedi edindim. Bu yavru minik bir kediydi. Onu beslemeye başladım. O şımardıkça hoşuma gitmeye başladı. Yüz vermek neymiş o zaman anladım.

Kedi beni çok seviyordu ve bana çok alışmıştı. Ben de ona çok alışmıştım. Evde olmadığım zamanlar onu merak ediyordum. Eve geldiğimde her şeyden önce ona bakıyordum. En kadim dostum haline gelmişti. Aramızda sarsılmaz bir bağ oluşmuştu. Hayvan edinmek çok güzel bir şeymiş. Onu sevip, ona bağlanınca hayatım bütün olarak değişti.

Yüz Vermek Deyimi ile İlgili Hikaye Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.