Yuvarlanan Taş Yosun Tutmaz Atasözü Kısa Bir Kompozisyon

Aşağıda yuvarlanan taş yosun tutmaz atasözü kısa bir kompozisyon kısaca olarak ele alacağız.

İnsanlar hayatlarında iradelerini ortaya koyarak bir takım kararlar alırlar. Bu kararlar insanların hayatlarında bazı değişimlerin yaşanmasına neden olur. Bu nedenle hayat bir serüven olarak devam edip gider. Başarılar, mutluluklar, fedakarlıklar, cefalar insanları bir yerden başka bir yere alır götürür.

Sürekli bir gayret ve çaba halinde olan insanlar çalışmaya, sorunlarla mücadele etmeye ve acil ve kriz durumlarının yönetilmesinde inisiyatif almaya alışkın olarak tecrübeli bir şekilde hayatlarına devam ederler. Bu tecrübe durumu yanlış kararların doğru kararlara dönüşmesinde etkili olur.

Atalarımız yuvarlanan taş yosun tutmaz, demişlerdir. Sürekli hareket halinde olan, çalışma azmi içinde bulunan insanlar da diri ve cevval bir şekilde hayatın karşılarına çıkardığı zor durumlara karşı mücadele ruhunu kaybetmeden ilerlerler. Yosun tutan taşların bir işe yaramayıp atıl kaldığı gibi, tembel insanların da toplumdan dışlanmasıyla atıl kalarak yük oluşturması aynı durumu izah etmektedir.

Sürekli çalışmak, meşgul olmak, hayatın içinde sorumluluklarının farkında olarak başarılar kazanmak, mutlu ve huzurlu olmak görevlerini ve ödevlerini bilmek her zaman kazandırır. İnsanların hayatlarında iyi yerlere gelmeleri, mutlu olmaları, huzurlu olmaları buna bağlıdır. Bu nedenle tembellik göstermeden çalışmak ve çabalamak durumunda olduğumuzu unutmamız gerekir.

Yuvarlanan Taş Yosun Tutmaz Atasözü Kısa Bir Kompozisyon Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.