Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Yurdumuzda Tarım Alanlarının Büyük Bölümünde Tahıl Tarımı Yapılmaktadır. Bu Durum Hangi Sanayi Kollarının Gelişmesini Sağlamaktadır? Söyleyiniz. - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 26 Eylül 2022

Yurdumuzda Tarım Alanlarının Büyük Bölümünde Tahıl Tarımı Yapılmaktadır. Bu Durum Hangi Sanayi Kollarının Gelişmesini Sağlamaktadır? Söyleyiniz.

Aşağıda yurdumuzda tarım alanlarının büyük bölümünde tahıl tarımı yapılmaktadır. Bu durum hangi sanayi kollarının gelişmesini sağlamaktadır söyleyiniz kısaca olarak ele alacağız.

Ülkemizin üç tarafı denizlerle çevrilidir. Bununla beraber ülkemizde üç farklı iklim tipi yedi farklı coğrafi özelliklere sahip bölgede ayrı ayrı etkili olmaktadır. Bu da tarım ürünlerinin çeşitliliğinin yaşanmasına neden olmaktadır. Tarım ürünlerinde tahıl üretiminin yapılması iklime bağlı olarak gelişmektedir.

En önemli ve kaliteli tahıl üretimi özellikle İç Anadolu Bölgesi ve civarında yapılmaktadır. Tahıl üretiminin kaliteli olmasıyla yurt dışına ihraç edilmesi söz konusu olmakta ve bu da önemli bir ekonomik gelir elde etmede kar ve avantaj sağlamaktadır. Tahıl sayesinde kuru gıda endüstrisi gelişme göstermektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781