Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Yol Bilenle Yürüyen Yorulmaz Kompozisyon - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 12 Ağustos 2022

Yol Bilenle Yürüyen Yorulmaz Kompozisyon

Aşağıda yol bilenle yürüyen yorulmaz kompozisyon kısaca olarak ele alacağız.

İnsanlar hayatlarında insanlara muhtaç olarak yaşarlar. Bu nedenle aile olurlar, dostluklar kurarlar, arkadaş edinirler, evlenirler, çocuk sahibi olurlar. Bütün bunlarla birlikte bireysel ve toplumsal sorumlulukları olan insanlar akıl danışmak, sormak, soruşturmak, bilmek ve öğrenmek haklarına da sahiptirler.

Bir kişinin bir işi yaparken akıl danışması, bin bilse bir bilene sorması daha az hata ve yanlış yapmasını sağlarken, tecrübe kazanarak mutlu olmasını da sağlamaktadır. Bu nedenle bilen insanların bilgisine başvurmak, o bilgiyi kullanmak, işlemek ve gerçekleştirmek için yol bilenle yürüyen yorulmaz prensibine uymak gerekir.

Yol bilenle yürüyen yorulmaz derken her şeyin farkında olmak, başa gelecekleri bilmek, daha önceden tecrübe etmek, tecrübeden istifade etmek gibi durumlar da buna yardımcı olmaktadır. Bilmek, öğrenmek, yapmak, uygulamak, sonuçlandırmak hayatın her alanında gereklidir. Bu nedenle sürekli istişare etmek, ortak akıl belirlemek ve makul hareket etmek gerekir.

Makul ve mantıklı olanlar genelde kazanan tarafta yer alırlar. Bunun için de akıl sormaktan, akıl almaktan, aklın yolunu takip etmekten çekinmemek gerekir. Akıl herkese lazım olan bir sermayedir. Yardımlaşmak, dayanışmak, paylaşmak da bunun için değerli ve güzeldir. İnsanların hayatını kolaylaştıran danışarak iş yapmaları ve tecrübeli olanlardan da akıl alarak hareket etmeleridir.

Yol Bilenle Yürüyen Yorulmaz Kompozisyon Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781