YGS Türkçe Konuları 2017

2017 YGS Türkçe konu ve soru dağılımı, YGS Türkçe konuları 2017

Her sene olduğu gibi bu yıl da YGS Türkçe konuları ve soru dağılımı YGS’ye girecek tüm öğrenciler tarafından  hem merak ediliyor hem de onları çok yakından ilgilendiriyor. 2017’de YGS’ye girecek öğrencilerin tümü Türkçe sorularını da cevaplamak zorunda. Ayrıca Türkçe soruları YGS’nin dörtte birlik bölümünü oluşturuyor. Bu nedenle YGS konu dağılımı öğrenciler için büyük önem taşıyor. 160 sorudan oluşan YGS’de 40 soru Türkçe dersinden geliyor. Bu nedenle Türkçe sorularını çözmek bir kez daha tekrar etmek gerekirse sınava giren tüm öğrenciler açısından çok büyük önem taşıyor.Bu öğrencilerin Türkçe konularını belirleyerek bu konulara çok iyi hazırlanması gerekiyor.

Aşağıda yeni müfredata göre düzenlenmiş 2017 YGS Türkçe konuları sıralanmıştır. Ayrıca hangi konudan kaç soru çıktığı da gösterilmiştir.

YGS TÜRKÇE KONULARI 2017

1-) Sözcükte Anlam
2-) Cümlede Anlam
3-) Paragraf
4-) Sözcük Türleri(İsim, Fiil, Zarf, Zamir, Edat, Bağlaç, Ünlem)
5-) Sözcüğün Yapısı
6-) Cümlenin Öğeleri
7-) Fiil Çatısı
8-) Cümle Çeşitleri
9-) Anlatım Bozuklukları
10-) Ses Bilgisi
11-) Yazım Kuralları
12-) Noktalama İşaretleri
13-) İletişim, Dil Kültür-Dillerin Sınıflandırılması

2017 YGS Türkçe Konuları İle İlgili Sorularınızı ve Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

38 yorum

 1. Ben üniversite 1.sınıfım 2013 ygs sine girdim ve 4 yıllık turizm işletme okuyorum. ama memnun değilim bu sene tekrar gircem başka bölüm seçmek için. 2013 ygs si çok zordu arkadaşlar. ama bu sefer merak etmeyin kolay olacağını umuyorum çünkü seçimler yaklaştı devlet kendine oynayacak öğrencileri. gecen seneye göre %20 kolay olmasını bekliyorum

 2. ya ben meslek lisesinde okuyorum ygs vede lys ye gircem hayırlısı ile peki bişey dicem mselek lisesindeki konular ile anadolda ki konular aynı mı ya baba bi yardımcı olursanız çok sevinirim çunkü benim hedefim universite kamu yonetimi okumak
  ,

 3. Arkadaşlar sorular çok basit bunlarıda çözmeniz için sanki her sene giriyormuş gibi hiç heyçan yapmayın..Sorularda her zaman 2 şık aranızda kalırsınız. 2 şık arasın eleme yaptınızmı tmmdır.

 4. Unidersite egitim seti ve korfezvideo.com
  Bu ikisiyle uc ayda rahat hallolur ben cog
  Rafya ile turkceyi onbes gunde hallettim
  Denemelerde cografyadan 1
  Turkceden 4 tane fire veriyorum.
  Arti olarak guvenderin tek kitabinialin
  Edebiyattan palme.
  Matematikten baslangic icin fem
  Ilk adim ve bireyin a sini alin.

 5. merhaba sız degerlı arkadaslarım. ben sızlere yardımcı olmak ıcın buradayım. ygs lys ales dgs askerı sınav polıslık sınavları ıcın olsun hangı konuda bılgıye ıhtıyacınız varsa bana 05392178619 numardan ulasabılırsınız. hangı bölum ıcın kac net yapmam lazım nasıl calısma sıtılını hazırlamam lazım gıbı soruları bırlıkte atlatıcaz ALLAH ın ıznıyle. sunu hıc bı zaman unutmayalım kı ALLAH her zaman calısanın yanındadır ve hakkıyla calısan mutlaka kazanır… calısmalarınızın yerını bulması dılegıyle hepınıze ıyı calısmalar basarıalr saygılarımla…. OZAN HOCA …. :) :) :)

 6. arkadaşlar bu konular kesin mi ya ygs ye gireceğim ama nerden başlıcam şaşırdım..
  sitelerde 2014 müfredatına göre çeşit çeşit konular yer almakta bu konuların kesinliği garantimidir acaba yardımcı olur musunuz lütfen?

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.