Yeşilay Haftası ile İlgili Hikaye

Yeşilay Haftası ile İlgili Hikaye

Bir zamanlar, Güneşli İlçesi’nde yaşayan küçük bir kız vardı. Adı Elif’ti ve okulunun Yeşilay Kulübü’ne üyeydi. Her yıl Yeşilay Haftası’nda okulda etkinlikler düzenlerler ve öğrencilere zararlı alışkanlıkların öneminden bahsederlerdi.

Elif, okulda yapılan etkinlikleri çok sevdiği için bu yıl Yeşilay Haftası’nda daha da özel bir şey yapmaya karar verdi. Bir gece rüyasında, bir grup çocuğun içinde bulunduğu kötü bir durum gördü. Çocuklar, bir yanda tütün, diğer yanda alkol şişeleriyle oturmuş, keyif yapmaya çalışıyorlardı. Elif, çocukları kurtarmak için ne yapabileceğini düşündü.

Ertesi gün, Elif okul müdürüne giderek Yeşilay Haftası’nda bir farkındalık etkinliği düzenlemek istediğini söyledi. Müdür, Elif’in bu önerisini beğendi ve ona destek verdi.

Elif, arkadaşlarıyla birlikte okul bahçesinde bir çadır kurdu. Çadırda, zararlı alışkanlıkların olumsuz etkileri hakkında bir sunum hazırladılar. Sigara, alkol, uyuşturucu kullanımının sağlık ve sosyal hayat açısından neden zararlı olduğunu anlatan slaytlar hazırladılar ve bunları sunumda kullanacaklardı.

Etkinliğe katılan öğrenciler, sunumun sonunda kendileriyle ilgili bir yemin metnini imzaladılar. Bu yemine göre, hiçbir zaman zararlı alışkanlıklar edinmeyeceklerdi ve çevrelerindeki kişileri de zararlı alışkanlıklardan koruyacaklardı.

Elif’in etkinliği çok başarılı oldu ve okuldaki herkes bu yemini imzalamak için sıraya girdi. Elif, Yeşilay Haftası’nın önemini herkese anlatmanın mutluluğuyla eve döndü.

Artık, okuldaki her öğrenci Yeşilay Haftası’nın önemini biliyor ve zararlı alışkanlıklarla mücadele etmek için ellerinden geleni yapacaklarına söz verdiler. Elif, hayalinde gördüğü çocukların artık sigara, alkol ve uyuşturucu kullanmadan mutlu bir şekilde oyunlarını oynadıklarını hayal etti ve bu düşünceyle huzurla uyudu.

Yeşilay Haftası, Elif ve arkadaşlarının çalışmaları sayesinde okuldaki herkesin hayatında önemli bir yere sahip oldu.

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.