Yerinde Söz Söylemeyi Bilen Özür Dilemek Zorunda Kalmaz ile İlgili Kompozisyon

Aşağıda yerinde söz söylemeyi bilen özür dilemek zorunda kalmaz ile ilgili kompozisyon kısaca olarak ele alacağız.

İnsanlar toplumsal hayatlarında bazı sorumluluklar ve görevler alırlar. Bu bireysel hayatları için de geçerlidir. Bu nedenle birçok kişiyle iletişim kurma durumunda olarak beşeri ilişkiler geliştirirler. İş, okul, ev arkadaşlıkları, dostluklar, evlilikler de buna bağlı olarak gelişmektedir.

İnsanların iyi bir şekilde ilişki kurması, iletişim sağlaması için sözün oldukça etkili ve büyük bir önemi bulunmaktadır. Yerinde söz söylemeyi bilmek, insanların zamanla ve insani tecrübelerle öğreneceği bir şeydir. Yerinde söz söylemek için ne yaptığının farkında olmak ve prensiplere bağlı olarak yaşamak gerekir.

Hayatta bir duruşu olan insanların bütün sözleri yerinde söylemesi mümkündür. Sözü yerinde söyleyen kişiler de özür dilemek durumunda kalmazlar. Çünkü asla pişman olmazlar ve hata yapmazlar. Bu hatasızlık hali doğruyu, iyiyi ve adil olanı savunma, düşünme ve dile getirme nispetinde gerçekleşir. Çünkü iyi niyetli insanların sözleri kalp kırma ve rencide etmez.

Yerinde söz söyleyen insanlar ve bunu iyi bilen ve beceren kişiler özür dileme acziyetini göstermez. Özür dilemek bazen acziyet bazen de fazilettir. Hatasını fark eden insanın özrü fazilettir, kabalığını fark eden insanın üste çıkarak özür dilemesi ancak acziyet olabilir. Bu nedenle yerinde ve zamanında söylenmesi gerekenlerin söylenmesi lazımdır.

Yerinde Söz Söylemeyi Bilen Özür Dilemek Zorunda Kalmaz ile İlgili Kompozisyon Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

1 yorum

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.