Yere Atılan Çöpler Yani (Çevre Kirliliği) Hakkında Bir Konuşma Metni

Aşağıda yere atılan çöpler yani (çevre kirliliği) hakkında bir konuşma metni kısaca olarak ele alacağız.

Kardeşler diyorum, kardeşlerim!

Çevre kirliliği insanlığımızı ve dünyamızı mahvetmektedir. Çevre kirlettiğimiz kadar da manevi olarak kirleniyoruz. Bunun farkına varmamız gerekiyor. Yere atılan çöpler bize hiç iyi gelmiyor. Bu çöplerin geri dönüşü hiç iyi olmuyor. Çöpler hayatımızı çöpe çeviriyor. Kendi elimizle kendimizi neden ateşe atalım? Bunu kendimize sorduğumuzda herkes aynı cevabı veriyor ama herkes yine çevreyi kirletmeye devam ediyor.

İnsanların çevresel sorunlar yaşayarak hastalandığı, kanser olduğu, hayvanların öldüğü, bitkilerin çürüdü, doğanın yok olduğu bir dünya istemiyoruz. Madem ki istemiyoruz, harekete geçme zamanı gelmiştir. En kısa zamanda çevreye çöp atmamayı bir prensip haline getirerek çöpleri de toplamak için azmetmemiz gerekiyor.

Attığımız her çöp çocuklarımızın geleceğini öldürüyor. Biz çöp atmıyoruz, kurşun atıyoruz. Bu kurşunlar bütün insanlığı ve doğayı öldürüyor. Bunun önüne geçmek için en ufak çöpleri bile çöp kovasına atmayı ihmal etmeden ve bu iş için üşenmeden sorumluluk almamız gerekiyor.

Temiz toplum, temiz doğa ve çevre için insan olarak bireysel sorumluluklarımızın yerine getirilmesi toplumsal sorumlulukların da gerçekleşmesi ile geleceğimizi kurtarmanın bizim elimizde olduğunun anlaşılması şarttır. Bunun için herkes kendinden başlayarak etrafındakileri de uyarsın.

Yere Atılan Çöpler Yani (Çevre Kirliliği) Hakkında Bir Konuşma Metni Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.