Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Yaz ve Kış Her Zaman Aynı Şekilde Nefes Alıp Verdiğimiz Hâlde, Neden Sadece Soğuk Havalarda Nefesimiz Ağzımızdan Bir Duman Gibi Çıkmaktadır? Tahminlerde Bulununuz. - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 25 Eylül 2022

Yaz ve Kış Her Zaman Aynı Şekilde Nefes Alıp Verdiğimiz Hâlde, Neden Sadece Soğuk Havalarda Nefesimiz Ağzımızdan Bir Duman Gibi Çıkmaktadır? Tahminlerde Bulununuz.

Aşağıda yaz ve kış her zaman aynı şekilde nefes alıp verdiğimiz hâlde, neden sadece soğuk havalarda nefesimiz ağzımızdan bir duman gibi çıkmaktadır, tahminlerde bulununuz kısaca olarak ele alacağız.

Hava olayları sıcaklık değişimleri sonucunda meydana gelir. Isı sıcaklık, basınç dengeleri sıcaklığın değişmesine ve hissedilen sıcaklığın da farklılaşmasına neden olmaktadır. Yaz ve kış her zaman aynı şekilde nefes alıp vermemize rağmen soğuk havalarda ağzımızdan duman çıkmaktadır.

Yaz ve kış her zaman aynı şekilde nefes alıp verdiğimiz halde, sadece soğuk havalarda nefesimiz ağzımızdan bir duman gibi çıkar. Çünkü hava çok soğuk, vücudumuz çok sıcaktır. Bu soğuk sıcak etkileşimi nedeniyle nefesimiz buhar olarak çıkmaktadır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781