Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Yaşadığınız Bölgede Millî Mücadele ile İlgili Gelişmeler Yaşanmış mı? Şehrinizin veya Yaşadığınız Yerin Millî Mücadele Dönemi’ndeki Durumu Hakkında Bir Araştırma Yapınız. - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 25 Eylül 2022

Yaşadığınız Bölgede Millî Mücadele ile İlgili Gelişmeler Yaşanmış mı? Şehrinizin veya Yaşadığınız Yerin Millî Mücadele Dönemi’ndeki Durumu Hakkında Bir Araştırma Yapınız.

Aşağıda yaşadığınız bölgede Millî Mücadele ile ilgili gelişmeler yaşanmış mı şehrinizin veya yaşadığınız yerin Millî Mücadele Dönemi’ndeki durumu hakkında bir araştırma yapınız kısaca olarak ele alacağız.

Milli Mücadele döneminde Anadolu’nun hemen her yerinde önemli gelişmeler yaşanmıştır. Maraş, Urfa, Antep özel unvanlar almıştır. Adana, Bitlis, Van, Diyarbakır, Kayseri ve Sivas düşman işgalinden kurtulmuştur. Düşman İzmir’den denize dökülmüştür. Sakarya’da büyük bir zafer kazanılmıştır. Kütahya ve Eskişehir’de zaferler kazanılmıştır.

İstanbul işgalden kurtulmuştur. İstanbul’un işgalden kurtulduğu gün 6 Ekim olarak tarihe geçmiştir. Bu şehirlerin ve diğer şehirlerin hemen hepsinde halk azim ve kararlılık, büyük bir cesaret ile düşmanla amansız bir mücadele içine girerek düşmanları kovalamıştır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781