Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Yardıma Muhtaç Olanları Düşünerek Empati Kuralım. Siz De Yardıma Muhtaç Olan Birisiyle Karşılaştığınızda Onun İçin Ne Düşünürsünüz ve Ne Yaparsınız? - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 07 Ağustos 2022

Yardıma Muhtaç Olanları Düşünerek Empati Kuralım. Siz De Yardıma Muhtaç Olan Birisiyle Karşılaştığınızda Onun İçin Ne Düşünürsünüz ve Ne Yaparsınız?

Aşağıda yardıma muhtaç olanları düşünerek empati kuralım. Siz de yardıma muhtaç olan birisiyle karşılaştığınızda onun için ne düşünürsünüz ve ne yaparsınız kısaca olarak ele alacağız.

İnsanların yardıma muhtaç olması, varlıklı kişilerin onlara yardım etmesini gerektirir. Erdemli ve doğru olan hareket budur. Yardıma muhtaç, mağdur, mazlum ve kimsesiz olan insanlara yardım etmek gerekir. Bunun için empati kurmak gerekir. Empati, başkasının yaşadığı durumu anlama anlamlandırma anlamına gelmektedir.

Yardıma muhtaç olanları düşünerek empati kurup hareket ettiğimizde biz de yardıma muhtaç olan kişilere yardım etmemiz gerekir. Yardıma muhtaç olan birine yardım etmek, sıkıntısını ve derdini gidermek erdemli bir harekettir. Ayrıca sevap olan bir davranıştır.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781