Web sitemize hoşgeldiniz, 28 Kasım 2020

Yapacağınız Çalışmalarda Yararlandığınız Kaynakları Göstermek ve Kaynakların Aslını Korumak Niçin Önemlidir?

Aşağıda yapacağınız çalışmalarda yararlandığınız kaynakları göstermek ve kaynakların aslını korumak niçin önemlidir kısaca olarak ele alacağız.

Ortaya konan eserlerin ve çalışmaların yapımında yararlanılan kaynakların mutlaka bildirilmesi ya da paylaşılması gerekir. Bu kaynakların ulaşılabilirliği ve güvenliği açısından da önemlidir. Bir eserde yararlanılan kaynağın ortaya konması eserin ciddiyetini de ortaya koymaktadır.

Yapacağımız çalışmalarda yararlandığımız kaynakları göstermek ve kaynakların aslını korumak yapılan kaynak çalışmalara olan saygıyı ve kaynakların doğruluğunu ortaya koymaktadır. Bu nedenle özellikle akademi bu tarz çalışmalarda özellikle kaynakça çalışması yapmak ve kaynakları özellikle belirtmek gerekir.

Kaynakçalar bilimsel referans noktaları olarak kabul edilmektedir. Bu nedenle yapılan çalışmalarda kaynakçaya çok büyük önem verilmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Bade dedi ki:

    selamun aleyküm bu ödev inanılmaz hayran bıraktı, 5 yıldızı hak ediyor, benim adım Bade, ben Yapacağınız Çalışmalarda Yararlandığınız Kaynakları Göstermek ve Kaynakların Aslını Korumak Niçin Önemlidir? yazısına 10 puan veriyorum çünkü hoca 100 verdi. :)

Yorum Yaz