Yağmur Sel Ağaç Şehir Doğal Afet Kelimeler ile Kısa Bir Öykü

Aşağıda yağmur sel ağaç şehir doğal afet kelimeler ile kısa bir öykü kısaca olarak ele alacağız.

Sonbaharda köye gittiğimiz zaman, köydeki evimizdeki ihtiyaçların giderilmesi ve eksikliklerin tamamlanması için çalışırız. Köyümüz bu aylarda ve devam eden kış aylarında çok soğuk olur. Hava her zaman kapalı ve yağışlıdır. Bu nedenle etraf mi gibi toprak kokar.

Yağmur yağdığı zamanlarda dışarı çıkar ve çevreyi izlerdim. Ağaç olan yerlerde yaprakların şarkısını dinlerdim. Bu bana çok iyi gelirdi. Toprak yapısı oldukça yumuşak ve kum gibiydi. Bu nedenle ağaçsız alanlarda yağmur yağdığı zaman toprak erozyona uğrardı ve zarar görürdü. Bunu engellemek için ağaç dikmeye karar vermiştik.

Ağaç dikmeye başladığımız günlerin devamında şehir ve köy beldelerinde daha şiddetli yağmurlar yapmaya başladı. Birçok yerde sel yaşandığı haberleri gelmişti. Hemen oralara intikal edip setler oluşturmaya ve suyu tahliye etmeye başlamıştık. Sel suları yerleşim yerlerinde büyük hasara neden olmuştu. Bunu atlatmamız pek mümkün gözükmüyordu. Devlet afet krizi yönetme merkezi oluşturdu. En kısa zamanda afetin üstesinden gelmek için hep birlikte zararları azaltmaya çalıştı.

Hüzünlü bir sonbahar oldu fakat kimseye bir şey olmadı. Maddi hasarı da devlet karşıladığı için insanlar biraz olsun teskin oldular. Olan yine hatıralarımıza olmuştu.

Yağmur Sel Ağaç Şehir Doğal Afet Kelimeler ile Kısa Bir Öykü Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.