Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Vücudumuzda Bulunan Kasların Çalışma Şekillerinin (İstemli-İstemsiz) Farklı Olmasının İnsan Yaşamı İçin Önemini Açıklayınız. - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 14 Ağustos 2022

Vücudumuzda Bulunan Kasların Çalışma Şekillerinin (İstemli-İstemsiz) Farklı Olmasının İnsan Yaşamı İçin Önemini Açıklayınız.

Aşağıda vücudumuzda bulunan kasların çalışma şekillerinin (istemli-istemsiz) farklı olmasının insan yaşamı için önemini açıklayınız kısaca olarak ele alacağız.

İnsan vücudu çeşitli sistemlerin bir arada çalışması yoluyla verimli bir şekilde canlılığını korumaktadır. Böylece organizma canlı kalarak insan hayatı da devam etmektedir. Bu sistemler, sindirim sistemi, boşaltım sistemi, dolaşım sistemi, solunum sistemi, destek ve hareket sistemi, hormonal sistem olarak bilinmektedir.

İskelet ve hareket sistemine bağlı olarak kas sistemi de bulunmaktadır. Üç türlü kas vardır. Bunlar çizgili kas, düz kas ve kalp kasıdır. Çizgili kas istemli çalışır, düz kas istemsiz çalışır. Kalp çizgili kasla kaplı olmasına rağmen düz kas özelliklerinde çalışır. Uzuvlar çizgili kaslıdır, organlar düz kaslıdır. Böylece kollar bacaklar istemli, organlar istemsiz çalışır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781